PODZIEL SIĘ

Bonus Cup na torze w Brucku zgromadził na starcie 91 kierowców z całej Europy. To nowa impreza promotorów serii CEE. W puli nagród, którą zaproponowali organizatorzy było 20 tysięcy Euro!

W gronie startujących w Brucku znalazło się dziewięciu polskich kierowców. W kategorii Micro Max wystartował Aleksander Wójcicki, wśród seniorów Mateusz Pyłka, Kamil Donicz i Piotr Świeżaczyński, a w Junior Max Marcel Surmacz, Oliwier Pyłka, Jerzy Spinkiewicz, Aleksander Matracki oraz Victor Obarzanek.

Swój udział w zawodach sukcesem zakończyli Marcel Surmacz oraz Mateusz Pyłka, którzy w nagrodę otrzymali możliwość startu bez opłaty wpisowej w dwóch kolejnych rundach serii CEE. Polacy uplasowali się na drugich pozycjach w swoich kategoriach.

W najmłodszej kategorii mieliśmy tylko jednego przedstawiciela. Niestety Aleksander Wójcicki nie wystartował w super finale z powodu awarii podwozia, z którą borykał się już podczas treningu oficjalnego. Ostatecznie młodziutki Polak został sklasyfikowany na końcu stawki najmłodszych kierowców.
Rywalizację w tej kategorii wygrał Austriak Oscar Wurz, a kolejne miejsca przypadły w udziale Słoweńcowi Aleksandrowi Bogunoviciowi i Aronowi Krepcsikowi z Węgier.

Wśród zawodników kategorii juniorskiej wystąpiła piątka Polaków. Najwyższe miejsce wywalczył Marcel Surmacz, który zajął drugą pozycję. Oliwier Pyłka był czwarty w super finale, a w pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Jerzy Spinkiewicz (P6). Aleksander Matracki i Victor Obarzanek zajęli odpowiednio 15. i 16. miejsce.
Wśród juniorów tryumfował Chorwat Jan Pokos, a trzecią pozycję zajął Matteo Richter z Czech.

W seniorskiej kategorii wystartowali Mateusz Pyłka, Kamil Donicz i Piotr Świeżaczyński. W 12-osobowej stawce super finału imprezy drugą pozycję zajął Mateusz Pyłka, a kolejni Polacy zameldowali się na mecie na czwartym i piątym miejscu. Wygrał Austriak Mario Novak, a trzecią pozycję zajęła Czeszka Natalie Samiecova, zawodniczka polskiej drużyny SCS, którą reprezentują również Piotr Świeżaczyński i Aleksander Matracki.

fot. KMS Europe, Rotax CEE, SCS Racing
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here