PODZIEL SIĘ

RMC Poland czyli polska seria Rotax rozpoczyna swój sezon na poznańskim torze. W najbliższy weekend zobaczymy tam w akcji kierowców związanych z polskim promotorem Rotax Max Challenge.

Rotax Max Challenge to jedna z dwóch wiodących serii kartingowych w naszym kraju. Popularny serial rozpoczyna swój trzynasty sezon w Polsce. W krajowych rozgrywkach Rotax kierowcy walczą głównie o bilety na wielki finał Rotax Grand Finals, rozgrywany każdego roku. W tym sezonie finał światowy zaplanowano w Ameryce Południowej. Po raz pierwszy światowa impreza odbędzie się na kontynencie południowo-amerykańskim, po raz pierwszy w Brazylii.

W roku ubiegłym w Portugalii Polacy mieli silna i liczna ekipę – 12 zawodników, co było rekordem w historii startów polskiej reprezentacji. W wielkim finale mogą wystąpić tylko zwycięzcy swoich kategorii. W sezonie 2017 Polacy wywalczyli dodatkowych 6 biletów w rozgrywkach zagranicznych.

W tym sezonie czekają nas z pewnością zmiany i roszady w zestawach startowych poszczególnych kategorii. Kierowcy zmieniają kategorie wiekowe na wyższe, zmieniają zespoły. W Poznaniu z pewnością zobaczymy kilka nowych twarzy w rywalizacji. Pojawią się również zawodnicy, którzy wracają do RMC Poland po długiej przerwie. Najbardziej emocjonująca wydaje się być rywalizacja w najmłodszej kategorii Micro Max oraz w dwubiegowej DD2, w której ma przybyć zawodników.

Początek rywalizacji w sobotę. Rozegrana zostanie wówczas czasówka i dwa wyścigi kwalifikacyjne. Półfinał i finał w niedzielę. Od czwartku na torze trwają treningi wolne.

Niestety rywalizacja w Rotax Max Challenge Poland po raz pierwszy od 2012 roku nie będzie transmitowana na żywo przez Polski Karting.

fot. Rafał Oleksiewicz, Polski Karting
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here