PODZIEL SIĘ

PIKC czyli Polish Indoor Kart Championship rozpoczyna się na szczecińskim torze Silver. To kolejna edycja tej imprezy w naszym kraju. Na listach startowych jest 160 kierowców, którzy walczyć będą o przepustki na imprezę KWC.

Polish Indoor Kart Championship to polska eliminacja do światowych zawodów rentalowych Kart World Championship, które odbędą się w tym roku …w Szczecinie. 160 kierowców z Europy walczyć będzie o zwycięstwo w szczecińskich zawodach oraz możliwość startu w światowej imprezie.

Na torze Silver w najbliższy weekend zobaczymy śmietankę europejskich zawodników kartingu rentalowego, między innymi wystąpią utytułowani Lorenzo Stolk, Rico Haarbosch, Ruben Boutens z Holandii, Sebastian Papke z Niemiec, który trzykrotnie wygrywał PIKC w Szczecinie czy Belgowie Matthias Grooten oraz Giovanni Bacciellieri.

Nie zabraknie również awangardy polskich kierowców. W Szczecinie zobaczymy między innymi Mateusza Bartscha, Pawła Kołodzieja, Mariusza Książka, Michała Grzyba czy Michała Ryndzionka. W zawodach, prawdziwie międzynarodowych wystartują Polacy, Niemcy, Hiszpanie, Belgowie, Holendrzy, Węgrzy, a nawet jeden kierowca z Kolumbii.

W piątek rozpoczynają się treningi wolne. Turniej zasadniczy ruszy w sobotę. W niedzielę finały.

Dotychczasowi zwycięzcy PIKC:
2012 – Przemysław Wójcik, Polska
2013 – Mathias Grooten, Belgia
2014 – Sebastian Papke, Niemcy
2015 – Ruben Boutens, Holandia
2016 – Sebastian Papke, Niemcy
2017 – Sebastian Papke, Niemcy

fot. PIKC
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here