PODZIEL SIĘ

Nico Rosberg, mistrz świata F1 z 2016 roku stworzył własny program rozwoju kierowców, którego celem jest „znalezienie i wspieranie nowych talentów w sportach motorowych”. Akademia zainaugurowała swoją działalność podczas ostatniego weekendu wyścigowego we Włoszech.

Rosberg ma już pod opieką dwóch kierowców kartingowych. To młodziutki Brytyjczyk Taylor Bernard oraz zwycięzca jednej z serii WSK Włoch Lorenzo Travisanutto. Mistrz świata połączył siły ze swoim kartingowym mentorem Dino Chiesą, który niegdyś prowadził team MBM Mercedes Benz McLaren, w którym uczestniczyli Rosberg i Lewis Hamilton.

– Dino to najlepszy na świecie specjalista od kartingu. Był moim szefem w czasach mojego ścigania w kartingu i doprowadził mnie i Lewisa do wielkich sukcesów. Od tamtego czasu jesteśmy przyjaciółmi – powiedział Nico Rosberg, który nie wyobraża sobie współpracy w kartingu z nikim innym.

Pod opieką nowego projektu mistrza świata znaleźli się 18-letni Lorenzo Travisanutto oraz 13-letni Taylor Bernard, który ma już za sobą wielki sukces na Wyspach Brytyjskich.
– Wspieranie kierowców dzisiaj to nie tylko inżynieria. To coś więcej. To przede wszystkim marketing i media – dodał Dino Chiesa. – Uważam, że ja i Nico jesteśmy dobrym miksem do wspierania talentów.

fot. Nico Rosberg Official, Taylor Bernard Racing, Lorenzo Travisanutto Official
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here