PODZIEL SIĘ

W tegorocznych rozgrywkach najbardziej prestiżowej serii kartingowej świata WSK (World Series Karting) zadebiutowało kilku polskich kierowców. Niepostrzeżenie jednak wielu obserwatorom umknął fakt, że jednym z najmłodszych zawodników występujących w tym cyklu jest Polak.

Maciej Gładysz znakomicie odnalazł się w rywalizacji najmłodszej kategorii WSK Super Master Series, w której Polacy odegrali w tym roku główne role. Najmłodszy tegoroczny debiutant wystartował w trzech z czterech rund WSK Super Masters oraz bardzo udanie zadebiutował w zimowym Winter Cup w Lonato.

Świetna adaptacja do międzynarodowej kategorii Mini 60 dała młodziutkiemu kierowcy polskiego zespołu Parolina dobry start w prestiżowych rozgrywkach europejskich. Jak będzie na polskich torach? Maćka i jego starszą siostrę Natalię zobaczymy w nowej kategorii i nowej serii.

Natalia Gładysz, która w ubiegłorocznych rozgrywkach Rotax Max Challenge zajęła bardzo wysoką czwartą pozycję w rywalizacji kategorii Micro Max przesiada się na wózek Mini Roka. Podobnie jak jej brat Maciej będzie rywalizować w licznej kategorii Rokkersów pod okiem Wiktora Turkiewicza z Parolin Poland by WTR. To spora zmiana, bowiem rodzeństwo Gładyszów w ubiegłych latach widzieliśmy w barwach rodzinnego teamu.

Przesiadka do nowej kategorii, na nowym sprzęcie, pod namiotem serwisowym utytułowanego WTR wniesie nową jakość do i tak szybkiej jazdy Natalii i Maćka? Po pierwszym weekendzie wyścigowym Rok Cup Poland w Toruniu poznamy odpowiedź na to pytanie. To właśnie w tej serii w Polsce zobaczymy Gładyszów w sezonie 2018. Tymczasem prześledźmy ich zimowo-wiosenne poczynania na europejskich torach.

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Polskiego Kartingu.
Możesz zamówić miesięcznika mailowo na redakcja@polskikarting.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here