PODZIEL SIĘ

Na początku lutego we wrocławskim centrum kartingu Wrocław Racing Center odbyła się kolejna edycja Winter Cup. Jedną z głównych nagród dla zwycięzców czterech kategorii była przepustka na silnie obsadzone mistrzostwa Czech w kartingu halowym. To efekt współpracy WRC z czeskimi partnerami.

Kolejna runda Winter Cup z pewnością była jedną z najciekawszych imprez halowych na początku roku. Świetna rywalizacja, bardzo ciekawe wyścigi finałowe, znakomicie przygotowany sprzęt oraz atrakcyjne nagrody przyciągnęły na tor Wrocław Racing Center około 30 kierowców. Wśród nich było kilku znanych zawodników, którzy uczestniczą w rozgrywkach wyczynowych oraz amatorskich.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjną oprawę rywalizacji. Zmienna konfiguracja toru, pit-stopy w decydującym wyścigu urozmaiciły walkę o główne trofea. Tradycyjnie, nie mogło zabraknąć oprawy medialnej zawodów. Transmisja na żywo z wyścigów oraz studio Karting Cafe przyciągnęły przed ekrany komputerów ponad 3.5 tysiąca internautów, którzy śledzili zawody. Wrocławskie zmagania oglądali sympatycy kartingu z sześciu krajów!

Rywalizację w kategorii juniorskiej nieoczekiwanie wygrała Katarzyna Sawicka (Wrocław), która pokonała ubiegłorocznego tryumfatora Adama Micała (Rzeszów) oraz Ernesta Greńczuka (Wrocław). Wśród seniorów tryumfował Adam Micał, który z kolei pokonał innego tryumfatora ubiegłorocznej inauguracji Winter Cup, znakomicie jadącego Michała Ryndzionka (Jelenia Góra) oraz Jakuba Czernala (Oława). Z kolei w najwyższej kategorii Max tryumfował Tomasz Rewucki (Dzierżoniów) przed Michałem Ryndzionkiem i Jakubem Bieńkiem (Wrocław). Rywalizację wśród kobiet wygrała Edyta Pałeczka (Szczecin), która okazała się najszybsza wśród przedstawicielek płci pięknej.

Wszyscy tryumfatorzy zgarnęli specjalne bilety uprawniające do startu w Mistrzostwach Czech w Kartingu Halowym w Pradze, które są eliminacją halowych mistrzostw świata. W najbliższy weekend na torze Kart Planet w Pradze Polacy wystartują w zawodach.

Tomasz Rewucki i Jakub Czernal na czeskim torze Kart Planet.

W Czechach zameldowali się już Kuba Czernal, Tomasz Rewucki, Kasia Sawicka. Oprócz kierowców, którzy wywalczyli bilety we wrocławskiej imprezie, w Pradze pojedzie również kilku innych Polaków. Między innymi Adam Lenartowski i Sławek Piskorz.

Sławek Piskorz na co dzień występuje w brytyjskich zawodach kartingowych.

Kolejna duża impreza we Wrocławskim Centrum Kartingu Halowego Wrocław Racing Center odbędzie się w maju. Rozegrana zostanie wówczas kolejna edycja prestiżowych Mistrzostw Dolnego Śląska, w której start zapowiedzieli zawodnicy z Czech.

fot. Kart Planet, Sławek Piskorz, Kuba Czernal
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here