PODZIEL SIĘ

David Aulejtner wyrównał rekord kolegi z 303 Squadron Team Maksymiliana Solarskiego sprzed dwóch lat i po raz kolejny zdobył trofeum Best Novice. To już piąte trofeum Davida w rozgrywkach MSA Kart Club Championship. W trzeciej rundzie rozgrywek na torze Clay Pigeon w angielskim Dorchester zobaczyliśmy dwóch polskich kierowców.

303 Squadron Team wystartował w skromnym dwuosobowym składzie w trzeciej rundzie rozgrywek MSA na Clay Pigeon. W zawodach kategorii Honda Cadet zaprezentowali się Colin Ważny i debiutujący w tym sezonie David Aulejtner. To właśnie David jest rewelacją tegorocznych rozgrywek klubowych.

Pięć razy z rzędu zdobywał trofeum dla najlepszego debiutanta, co skrzętnie odnotowali statystycy Polskiego Kartingu. Na przełomie 2016 i 2017 roku podobny wyczyn zanotował Maksymilian Solarski z 303. W miniony weekend Solarski i Maciej Hamera wystartowali w inauguracyjnej rundzie Super One Series.

Podczas ostatniej rundy na torze Clay Pigeon Polacy uplasowali się kolejno na 8. i 9. pozycji. Niestety Colin Ważny, który przyjechał na metę przed Davidem Aulejtnerem został ukarany 10-sekundową karą za wbity przedni zderzak i ostatecznie zajął 14. miejsce. 9. pozycja Davida dała mu dużą przewagę nad kolejnym z czwórki tegorocznych debiutantów w mistrzostwach i piąte trofeum Best Novice w tym sezonie. To niezły wyczyn młodziutkiego Polaka na stałe mieszkającego w Walii.

Bilans Polaków w 3. rundzie MSA na Clay Pigeon
Colin Ważny: heaty kwalifikacyjne P7/P9/P6; finał P14
David Aulejtner: heaty kwalifikacyjne P14/P14/P13; finał P9

Klasyfikacja finału Honda Cadet
1. Edward Leader ENG +P3
2. Jez Williams ENG +0.02, -P1
3. Thomas Cucurullo-Yeomans ENG +0.32, =

9. David Aulejtner POL +16.39, +P4
14. Colin Ważny POL +25.89, -P7

W klasyfikacji generalnej po trzech rundach Colin Ważny zajmuje trzecią pozycję. David Aulejtner zajmuje 9. miejsce, a nieobecny w ostatni weekend na Clay Maksymilian Solarski plasuje się na 14. pozycji. Kolejna runda odbędzie się 13 maja. Będą to również zawody o mistrzostwo Wessex.

fot. 303 Squadron
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here