PODZIEL SIĘ

Time Challenge oraz 2Heats to nowości wrocławskiego Centrum Kartingu Halowego. Nowe formuły mini zawodów zadebiutowały na Wrocław Racing Center. Uczestnicy chwalą.

Wrocław Racing Center to jedyna hala kartingowa w stolicy Dolnego Śląska. Mająca bogatą już historię jest jedynym obiektem kartingu halowego, który organizuje duże imprezy sportowe dla kartingowego środowiska. Winter Cup, Puchar WRC czy mistrzostwa Dolnego Śląska na stałe wpisały się w kalendarz wrocławskiego toru i kartingu halowego w naszym kraju. Niedawno Wrocław Racing Center nawiązało współpracę z Czechami. Podczas ostatniego Winter Cup najlepsi kierowcy zawodów dostali w nagrodę bezpłatne bilety na mistrzostwa Czech w kartingu halowym.

W ostatnich tygodniach wrocławski tor wprowadził nowe formy rywalizacji dla amatorów kartingu.

Nowością, choć znaną na innych torach halowych jest Time Challenge. To niezwykle krótka forma rywalizacji sportowej, która doskonale przyjęła się we Wrocławiu. Jak mówią organizatorzy, Time Challenge to jedyne zawody, w których wynik ma drugorzędne znaczenie. Liczy się fun, a nagrodę może wylosować każdy uczestnik. W puli nagród są między innymi 30-minutowe vouchery, start w MiniRace czy szkolenie jazdy. Na czym polega Time Challenge? To proste. W trakcie trzech kilkuminutowych sesji trzeba wykręcić najszybsze okrążenie.

Kolejną nowością wprowadzoną przez tor WRC jest rywalizacja 2Heats, która właśnie zadebiutowała we Wrocławiu. To pomysł „autorski” wrocławskiej hali. Krótkie kwalifikacje i dwa wyścigi, w których kilkunastu kierowców walczy o zwycięstwo. Absolutnie nowa formuła mini zawodów spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez uczestników. We wtorkowy wieczór 2Heats zadebiutowało na WRC i będzie kontynuowane.

– To genialne rozwiązanie – komentuje Jarosław Kamieniarz, jeden z kartingowców, którzy związani są z dolnośląskim środowiskiem kartingowym. – Najlepsze rozwiązanie na rywalizację w tygodniu. Najlepsza forma zawodów jaką znam na wrocławskim torze. Poziom sportowy jest wyższy.
Wtóruje mu Leszek Borowiec, który również uczestniczył w inauguracji 2Heats. – Super rozwiązanie. Czym krótsze kwalifikacje, tym bardziej zmuszają do koncentracji i płynnej jazdy na zimnych wózkach. Pierwszy wyścig też zalicza się jako kwalifikacje do wyścigu drugiego, finałowego z pit stopem. Rywalizacja na trzech poziomach.

Czekamy na kolejne odsłony dwóch nowości Wrocław Racing Center. Najbliższa edycja Time Challenge już w czwartek, 12 kwietnia. Zapisy na profilu facebookowym toru oraz telefonicznie w recepcji.

fot. Wrocław Racing Center, Maszup
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here