PODZIEL SIĘ

WSK Super Master Series zakończona. Po raz pierwszy w historii Polak stanie na podium całego cyklu. To Tymoteusz Kucharczyk, który po kolejnym fantastycznym weekendzie wyścigowym w Sarno wywalczył drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. W miniony weekend Tymek Kucharczyk był drugi. Trzecie miejsce zajął Karol Pasiewicz.

Tegoroczny cykl WSK Super Master Series jest niezwykle udany dla dwójki młodziutkich Polaków. Tymoteusz Kucharczyk i Karol Pasiewicz znakomicie prezentowali się w rundach cyklu na torze w pod neapolitańskim Sarno. W miniony weekend Polacy znów stanęli na podium czym przypieczętowali swoje wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Ostatnie okrążenie finału najmłodszej kategorii było niezwykle emocjonujące.

W Sarno widzieliśmy piątkę Polaków. Oprócz najmłodszych Tymka Kucharczyka, Karola Pasiewicza, Bartłomieja Piekutowskiego i Kacpra Sztuki w kategorii juniorskiej wystartował również Marcel Kuc. Trzech polskich kierowców zobaczyliśmy w finałach. Wspomnieni Kucharczyk i Pasiewicz zanotowali drugie i trzecie miejsce, a Bartłomiej Piekutowski zakończył udział w finałowym wyścigu Mini 60 na 11. miejscu.

Awansu do finału nie wywalczyli Kacper Sztuka i Marcel Kuc, którzy swój udział w ostatniej rundzie WSK Super Master Series zakończyli na wyścigach prefinałowych.

Klasyfikacja finału Mini 60
1. Martinius Stenshorne NOR =
2. Tymoteusz Kucharczyk POL +0.508, +P1
3. Karol Pasiewicz POL +0.584, +P2
4. Joel Bergstrom SWE +0.799, +P2
5. Gianluca Costantino ITA +2.035, -P3

11. Bartłomiej Piekutowski POL +9.019, +P1

Kacper Sztuka POL prefinał Mini 60, P34
Marcel Kuc POL prefinał OK Junior, P31/+9Laps

Klasyfikacja generalna Mini 60
1. Martinius Stenshorne NOR 348 punktów
2. Tymoteusz Kucharczyk POL 300
3. Andrea Antonelli ITA 243
4. Karol Pasiewicz POL 187
5. Joel Bergstrom SWE 133

fot. Sportinphoto.com, WSK Promotion,
Energy Karts, Parolin Racing
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here