PODZIEL SIĘ

Dawid Liwiński startujący w barwach Mach1 Motorsport udanie zakończył swój udział w pierwszej rundzie ADAC Kart Masters na niemieckim torze w Ampfing. Mieszkający na stałe w Holandii Polak zanotował wysokie pozycje w obu finałowych wyścigach kategorii OK.

W miniony weekend na torze w Ampfing odbyła się inauguracyjna runda sezonu ADAC Kart Masters. Jedynym Polakiem, który zaprezentował się w wyścigach sześciu kategorii był Dawid Liwiński. Polskiego kierowcę zobaczyliśmy w udanie zakończonej rywalizacji kategorii seniorskiej OK.

Liwiński, który od ubiegłego sezonu reprezentuje barwy niemieckiej fabryki Mach1 Motorsport udanie zadebiutował w inauguracyjnej rundzie ADAC Kart Masters. Mimo kilku problemów sprzętowych polskiemu kierowcy udało się zakończyć oba wyścigi finałowe na wysokich pozycjach w stawce 34 zawodników.

Od początku rywalizacji w Ampfing Dawid zaliczał się do szybszych kierowców. W treningach wolnych notował bardzo dobre wyniki, a czasówkę zakończył na 10. miejscu. Wyścigi kwalifikacyjne w wykonaniu polskiego kierowcy to twarda walka o pozycje i pięcie się w klasyfikacji. Dwa pierwsze heaty Dawid pojechał na poziomie 9. i 8. pozycji, by w klasyfikacji eliminacyjnej zająć 7. lokatę. Finały były popisem Liwińskiego, który wykorzystał szansę i najpierw uplasował się na piątym miejscu, by chwilę później poprawić swój wynik i finiszować na czwartej pozycji.

Klasyfikacja finału 1
1. Felix Arnold GER
2. Alexander Tauscher GER +0.395
3. David Qufaj GER +4.352

5. Dawid Liwiński POL +6.825

Klasyfikacja finału 2
1. Felix Arnold GER
2. Tim Troeger GER +0.272
3. Alexander Tauscher GER +1.076
4. Dawid Liwiński POL +3.375

fot. ADAC Kart Masters
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here