PODZIEL SIĘ

WSK Super Master Series rozpoczęła finałową rozgrywkę. Kierowcy wrócili na tor w Sarno i w piątek rozpoczęli rywalizację. Za nami czasówki i początek kwalifikacji. We Włoszech walczy pięciu Polaków.

Największe szanse na sukces w klasyfikacji generalnej WSK Super Master Series mają w tym sezonie Tymoteusz Kucharczyk i Karol Pasiewicz, którzy starują w kategorii Mini 60. Tymek zajmuje po trzech rundach cyklu trzecią pozycję w klasyfikacji, Karol jest siódmy. Tydzień temu obaj zanotowali sukces w zawodach na tym samym torze. Znaleźli się na dwóch czołowych pozycjach na podium.

Po piątkowych czasówkach w kategorii Mini 60 najlepiej z Polaków zaprezentował się Karol Pasiewicz, który zajął drugą pozycję w treningu oficjalnym w swojej grupie (P6 w klasyfikacji generalnej). Tymoteusz Kucharczyk z czwartym czasem w grupie został sklasyfikowany na 12. pozycji w stawce.
Dwójka pozostałych polskich kierowców Bartłomiej Piekutowski i Kacper Sztuka zajęła w treningu oficjalnym odpowiednio 30. i 47. pozycję w stawce 77 zawodników.

W piątek odbyły się dwa wyścigi kwalifikacyjne, w których widzieliśmy trzech Polaków. W pierwszym z nich Bartłomiej Piekutowski zyskał jedną pozycję i zameldował się na mecie na 11. miejscu. W drugim Tymoteusz Kucharczyk obronił swoją pozycję startową zajmując 5. miejsce, a Kacper Sztuka skończył bieg jako 18. kierowca (+P1).
W sobotę dokończenie kwalifikacji, w których zobaczymy również Karola Pasiewicza.

W kategorii OK Junior rywalizuje Marcel Kuc, który reprezentuje fabryczny zespół Energy Corse. W treningu oficjalnym Polak uplasował się na 12. miejscu w swojej grupie i został sklasyfikowany na 34. pozycji w stawce 84. kierowców.
W swoim pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym Kuc zanotował 17. miejsce, tracąc w trakcie 10 okrążeń 3 pozycje.

fot. Sportinphoto.com, WSK Promotion
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here