PODZIEL SIĘ

WSK Super Master Series zbliża się do końca swojego cyklu. W najbliższy weekend w Sarno odbędzie się finałowa runda serii, w której zobaczymy pięciu polskich kierowców.

W ostatniej rundzie na torze w Sarno nie wystąpią Maciej Gładysz i Alan Czyż, za to zobaczymy Tymka Kucharczyka, Karola Pasiewicza, Bartłomieja Piekutowskiego i Kacpra Sztukę. Czterech polskich kierowców zamelduje się w rywalizacji kategorii Mini 60. Piąty zawodnik to Marcel Kuc, który wystąpi w kategorii juniorskiej OK.

Nasi najmłodsi kierowcy dali nam znakomity świąteczny prezent podczas minionego weekendu w Sarno. Tymoteusz Kucharczyk oraz Karol Pasiewicz zameldowali się na dwóch pierwszych pozycjach finału kategorii Mini 60. To był polski weekend na torze nieopodal Neapolu. Mamy nadzieję, że w najbliższy weekend czeka nas powtórka, bowiem po raz kolejny na Circuito Internazionale Napoli zagości seria WSK, tym razem w swojej ostatniej odsłonie cyklu Super Master Series.

W najmłodszej kategorii oprócz dwóch polskich asów zobaczymy również Bartłomieja Piekutowskiego i Kacpra Sztukę, który dzisiaj dołączył do kierowców rozpoczynających treningi w Sarno. Zabraknie natomiast Macieja Gładysza i Alana Czyża. Obaj będą przygotowywać się do inauguracji polskiego sezonu Rok Cup, a na dodatek młodziutkiego kierowcę z Tarnowa dopadła infekcja. Maciej Gładysz będzie musiał spędzić najbliższych kilka dni w domu.

W kategorii juniorskiej OK wystartuje natomiast Marcel Kuc, którego w ostatnim czasie nie widzieliśmy na torze. Marcel wraca do rywalizacji WSK, w której zadebiutował w tym sezonie w nowych barwach. Będzie zawodnikiem fabrycznej drużyny Energy Corse, która zaprosiła go do swojego zespołu. Wiadomo, że Polak pojedzie w tym sezonie w CIK FIA Kartig Academy Trophy. Również w barwach Energy.

W klasyfikacji generalnej cyklu kategorii Mini 60 prowadzi Norweg Martinius Stenshorne, który wyprzedza Włocha Andreę Antonelliego i Tymoteusza Kucharczyka (różnica miezy pierwszą trójką to zaledwie 16 punktów). Karol Pasiewicz jest siódmy w stawce.

W kategoriach OK i KZ2 po raz kolejny zabraknie Polaków w zestawach startowych.

Początek rywalizacji w piątkowe popołudnie. Trening oficjalny poprzedzą czwartowe treningi wolne.

fot. Sportinphoto.com, WSK Promotion
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here