PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend na torach KartCenter w Sopocie i Gdańsku zainauguruje cykl Sodi World Series. Gdański cykl to pierwsza rywalizacja SWS w gokartach elektrycznych! Polski Karting będzie transmitował zawody!

Jeśli nie masz jeszcze planów na najbliższy weekend spróbuj swoich sił w inauguracyjnych rundach SWS na torach KartCenter w Gdańsku i Sopocie. Sobotnie zawody na gdańskim torze to nie lada gratka dla sympatyków kartingu. Po raz pierwszy światowy cykl Sodi World Series odbędzie się w rywalizacji najnowszych gokartów elektrycznych marki Sodi RSX na polskim torze. Inauguracyjna runda SWS to również debiut w rywalizacji tego cyklu na najnowszym dziecku środowiska kartingowego w Trójmieście.

W najbliższą sobotę na gdańskim torze KartCenter wystartuje cykl Sodi World Series. Co wyróżnia tę imprezę? Nowy tor, jeden z najbardziej innowacyjnych obiektów kartingowych w naszym kraju, który jako pierwszy na świecie „uzbroił się” w elektryczne wózki Sodi RSX najnowszej generacji. Uczestnicy cyklu będą więc mieli okazję ścigać się na najnowocześniejszym sprzęcie jaki oferuje francuski producent Sodi oraz poznać jeden nitkę niezwykle wymagającego toru, który kilka tygodni temu otworzył swoje podwoje dla kartingowców.

Gokart RSX uzbrojony jest w najnowsze osiągnięcia technologiczne i elektroniczne – mówi Michał Wierzbicki z KartCenter Gdańsk. – Wyposażony w asynchroniczny silnik bezszczotkowy i baterie litowe ostatniej generacji, RSX jest bez wątpienia najmocniejszym i niezawodnym pojazdem w swojej klasie. Dodatkowo oferujemy rywalizację na najbardziej innowacyjnym torze w Polsce. Niemal 300-metrowy tor o szerokości sześciu metrów posiadający liczne elementy techniczne z pewnością spełni wymagania najbardziej wymagających kierowców – mówi Michał Wierzbicki.

Dzień później, w niedzielę, sympatycy kartingu będą mogli wziąć udział z kolei w pierwszej odsłonie SWS w Sopocie. Drugi obiekt KartCenter, zewnętrzny, który doskonale znamy z wielu wcześniejszych imprez również zainauguruje cykl SWS. – To dwa oddzielne cykle, do udziału w których serdecznie zachęcamy – mówi Michał Wierzbicki. – W tym sezonie odbędzie się po dziesięć rund na każdym z naszych torów. Nasi klienci i uczestnicy zawodów będą mieli więc do dyspozycji dwa różne obiekty, ze swoją odmienną specyfiką i wózkami.

Inauguracyjne rundy będą transmitowane na żywo przez Polski Karting. Zapraszamy do udziału w zawodach w Gdańsku i Sopocie. Oprócz relacji z rywalizacji na obu torach odbędzie się również Karting Cafe, w którym z pewnością porozmawiamy z naszymi gośćmi.

Więcej informacji o cyklu SWS w Gdańsku i Sopocie już niebawem.

Specyfika torów KartCenter:

KartCenter Gdańsk: 300 metrowy techniczny tor halowy. Specjalna nawierzchnia PGKartig gwarantująca wyjątkową przyczepność.
Gokarty: najnowszy model elektrycznego gokarta SodiKart – RSX.

KartCenter Sopot: 500 metrowy zewnętrzny tor asfaltowy, Ponad 30 metrowy „tunel nad ziemią” z dwoma przejazdami pod mostem.
Gokarty: GT5R 270CC 9km SodiKart.

Podstawowe informacje nt. inauguracji SWS w Gdańsku:
Miejsce: KartCenter Gdańsk, ul. Schuberta 102A, Centrum Handlowe Morena, Parking2
Termin: 7 kwietnia 2018, godzina 18.00
Zgłoszenia: Aby zostać uczestnikiem cyklu SWS należy dokonać pre-registracji on-line na stronie Sodi World Series oraz dokonać opłaty wpisowej przez eSklep KartCenter lub osobiście w recepcji toru.
Kwalifikacje: 4 sesje po 12 okrążeń
Finały: Finał A (10 minut), Finał B (8 minut); ilość grup determinuje ilość zawodników oraz finał SWS
Pozycję w finale organizatorzy wyliczają sumując 3 najlepsze czasy z kwalifikacji. W finale obowiązkowy 5-sekundowy PIT STOP.
Grupy wagowe: Junior i Senior
Trening: Każdy uczestnik może wykupić przejazdy treningowe w specjalnej cenie za sesję w godz. 16.00-17.45 (więcej szczegółów na stronie organizatora kartcenter.pl lub mailowo michal.wierzbicki@kartcenter.pl)

fot. KartCenter
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here