PODZIEL SIĘ

Iame rozegrało swój międzynarodowy weekend wyścigowy w belgijskim Mariemburgu. 128 kierowców walczyło o trofea w pięciu kategoriach. Wygrali kierowy z Belgii, Francji, Holandii i Estonii.

Iame International Open to odświeżona impreza międzynarodowa, której byliśmy również świadkami w poprzednich sezonach w tym roku rozegrano ją w miniony weekend na torze w belgijskim Mariemburgu. Organizatorzy mają ambicję, by poziomem sportowym Open dorównało wielkiemu finałowi międzynarodowemu rozgrywanemu raz do roku we francuskim Le Mans.

Waloński tor w niewielkim Mariemburgu gościł kierowców z wielu krajów. Wśród najmłodszych zawodników zwyciężył Belg Lorens Lecertua, który – tu ciekawostka – nie wygrał żadnego z wyścigów, ale zgromadził największa liczbę punktów w klasyfikacji indywidualnej. Tuż obok niego na podium znaleźli się Estończyk Ruben Volt i Luksemburczyk Maxime Furon Castelain. W stawce najmłodszych zawodników – kategorii X30 – Mini zobaczyliśmy 15 zawodników.

W kategorii juniorskiej wygrał również zawodnik gospodarzy Sam Balota. Młody Belg okazał się najszybszy w gronie rywali wygrywając wszystko – czasówkę, trzy heaty kwalifikacyjne i dwa wyścigi finałowe. W klasyfikacji generalnej zawodów wyprzedził swojego rodaka Alessandro Tudisca oraz Kanadyjczyka Jasona Leunga.

W klasyfikacji seniorów królował Holender Joy Van Splunteren, który okazał się najszybszy w gronie 67 zawodników. Holenderski kierowca walczył o wygraną z Francuzem Corentinem Collingonen i ostatecznie w klasyfikacji zajął pierwszą pozycję. Na trzecim miejscu w stawce grupy A uplasował się inny Francuz Frank Chappard.

Skromną stawkę kierowców stanowili w Mariemburgu kierowcy kategorii X30 Master. Spośród 14 zawodników najlepszy okazał się Francuz Francois Peuriere, który w klasyfikacji generalnej zawodów wyprzedził Belgów Wilfierda Lecarpentiera i Fabio Kieltykę. Podobna liczba kierowców wystapiła w biegowym X30 Super Shifter. Najszybszym kierowcą tej kategorii w Mariemburgu okazał się Estończyk Sten Dorian Piirimagi, który zwyciężył również w niedawnej pierwszej rundzie X30 Euro Series. Kolejne pozycje zajęli zawodnicy gospodarzy Christof Huibers oraz Frederic Op De Beeck.

Tryumfatorzy Iame international Open:
X30 Mini – Lorens Lacertua – BEL
X30 Junior – Sam Balota – BEL
X30 Senior – Joy Van Splunteren – NLD
X30 Master – Francois Peuriere – FRA
X30 Super Shifter – Sten Dorian Piirimagi – EST

fot. Iame, Pascal Verheuge
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here