PODZIEL SIĘ

Rotax CEE zainaugurowała swoje rozgrywki. We Włoszech odbyła się pierwsza runda tej europejskiej serii. W zawodach wystartowało wielu kierowców z Polski. Mieliśmy przedstawicieli w każdej kategorii. W dwóch z nich nasi stanęli na podium.

Sławomir Murański i Oliwier Pyłka zakończyli inaugurację serii Rotax CEE z trofeami za trzecie i drugie miejsce w swoich kategoriach. Zgodnie z przewidywaniami Sławomir Murański był jednym z faworytów do podium w kategorii DD2 Masters, natomiast Oliwier Pyłka debiutujący w Junior Max wbił się w TOP 3 po bardzo dobrej jeździe w super finale silnej stawki juniorów.

W kategorii DD2 Masters, w której mieliśmy tylko jednego przedstawiciela Sławomir Murański już od początku rywalizacji nadawał jej ton. Trzecia pozycja w czasówce i zwycięstwo w prefinale spowodowało, że rywale zwracali na polskiego mistrza baczniejszą uwagę. Świetnie prezentowali się Austriacy Robert Pesevski oraz Manuel Tenschert, którzy ostatecznie zajęli dwie pierwsze pozycje. Murański w wyścigu finałowym uplasował się na trzeciej pozycji, w super finale finiszował jako piąty kierowca. To dało mu najniższy stopień podium w klasyfikacji indywidualnej.

Droga do podium Oliwiera Pyłki zaczęła się od 13. pozycji w czasówce licznej stawki juniorów. W heatach kwalifikacyjnych młody polski kierowca dwukrotnie zanotował trzecią pozycję, co dało mu start z pierwszej linii super finału zawodów. Oliwier niemal przez cały wyścig kontrolował sytuację jadąc tuż za liderem, Belgiem Kobe Pauwelsem. Na dwa okrążenia przed końcem Oliwierowi próbował zagrozić Estończyk Karl-Markus się, który na moment odebrał mu drugą pozycję. Ale odpowiedź Polaka była skuteczna i zakończyła się drugim miejscem na mecie.

W kategorii juniorskiej oprócz Oliwiera Pyłki wystartowali Jerzy Spinkiewicz (P6 w klasyfikacji), Marcel Surmacz (P10), Sylwester Aleksiejevas (P14), Aleksander Matracki (P20) oraz Stig Righult (P36).

W pozostałych kategoriach na uwagę zasługują szósta pozycja Piotra Wiśnickiego w DD2 Max, szóste miejsce Maksymiliana Obsta, ósme Aleksandra Wójcickiego w Micro Max oraz siódme miejsce Karola Kręta w kategorii Mini Max.

W kategorii seniorskiej Polacy również bardzo dobrze się zaprezentowali. Mateusz Pyłka zajął ostatecznie czwarte miejsce, tuż za nim uplasował się w klasyfikacji Kamil Donicz (P5), a Piotr Świeżaczyński zajął siódme miejsce.

Micro Max: 1. Oscar Wurz, 2. Matej Konik, 3. Leon Zelenko… 6. Maks Obst, 8. Aleksander Wójcicki, 12. Juliusz Ociepa, 14. Matylda Matracka, 23. Franciszek Belusiak, 25. Franciszek Lassota.
Mini Max: 1. Charlie Wurz, 2. Tomass Stolcermanis, 3. Seiya Hino… 7. Karol Kręt, 10. Patryk Donica, 16. Jonathan Madden.
Junior Max: 1. Kobe Pauuwels, 2. Oliwier Pyłka, 3. Kar-Markus Sei… 6. Jerzy Spinkiewicz, 10. Marcel Surmacz, 14. Sylwester Aleksiejevas, 20. Aleksander Matracki, 36. Stig Righult.
Senior Max: 1. Zsambor Kovacs, 2. Mario Novak, 3. Petr Bezel, 4. Mateusz Pyłka, 5. Kamil Donicz… 7. Piotr Świeżaczyński, 26. Sebastian Janczewski, 27. Jakub Kolasa.
DD2 Max: 1. Imre Birizdo, 2. Jakub Bezel, 3. Xen De Ruwe… 6. Piotr Wiśnicki.
DD2 Masters: 1. Robert Pesevski, 2. Manuel Tenschert, 3. Sławomir Murański.

fot. Archiwum
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here