PODZIEL SIĘ

WSK na torze w Sarno wkroczyła w decydująca fazę. Po heatach kwalifikacyjnych w kategorii Mini 60 prowadzą faworyci. Liderem jest Norweg Martinius Stenshorne, drugi jest Tymoteusz Kucharczyk, a trzeci niesamowicie jadący w eliminacjach Włoch Andrea Antonelli.

Polacy znakomicie prezentowali się we wczorajszych czasówkach w najmłodszej kategorii. Pole position zdobył Tymek Kucharczyk, a Karol Pasiewicz, Bartłomiej Piekutowski, Alan Czyż i Maciej Gładysz zanotowali bardzo dobre czasy dające im niezłe pozycje startowe do heatów kwalifikacyjnych.

Najlepiej z Polaków w kwalifikacjach poradził sobie Tymek Kucharczyk, który wygrał jeden z wyścigów, w dwóch był drugi, a w jednym czwarty. W klasyfikacji wyprzedził go tylko norweski kierowca Parolina Martinius Stenshorne, który tryumfował w trzech wyścigach.

12. pozycję w klasyfikacji eliminacyjnej zajął Karol Pasiewicz, a trzy oczka niżej wylądował Maciej Gładysz, który w Sarno startował bez żadnych kompleksów. Tegoroczny debiutant w WSK w jednym z wyścigów zanotował 5. pozycję. Bartłomiej Piekutowski uplasował się na 23. miejscu, a Alan Czyż zajął 42. miejsce w stawce.

Z rywalizacją po eliminacjach pożegnało się 7 zawodników. 68 pozostałych utworzy dwie grupy przed finałowe, które w niedzielę wyłonią 34 finalistów. Wszyscy Polacy będą walczyć o finał w niedzielne popołudnie. W grupie B Tymoteusz Kucharczyk ruszy z pierwszej linii, Karol Pasiewicz z trzeciej, a Alan Czyż z 11. W grupie A Maciej Gładysz wystartuje w 4. linii, a z 6. Bartłomiej Piekutowski.

fot. Archiwum, WSK Promotion/KSP
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here