PODZIEL SIĘ

CEE zainaugurowała swoje rozgrywki na włoskim torze Adria International Raceway. Za nami czasówki i pierwsze wyścigi we wszystkich kategoriach. Możemy być zadowoleni z postawy polskich kierowców.

W Adrii występuje niemal 30 kierowców z Polski. Polacy startują we wszystkich kategoriach. Najlepszy wynik po pierwszych wyścigach zanotował Sławomir Murański, który ściga się w DD2 Masters. Po trzeciej czasówce znakomicie pojechał wyścig prefinałowy i wygrał z ponad sekundową przewagą nad rywalami.

W kategorii DD2 Max z bardzo dobrej strony zaprezentował się debiutujący Piotr Wiśnicki. Po 13. pozycji w czasówce kierowca z Żelechowa w prefinale pojechał bardzo skutecznie i zajął szóste miejsce.

W seniorskiej kategorii Rotax Max znakomitą formą błysnął Mateusz Pyłka, który w czasówce uplasował się na drugiej pozycji. Pozostali Polacy w treningu oficjalnym zajmowali 4. – Piotr Świeżaczyński, 13. – Kamil Donicz, 27 – Jakub Kolasa oraz 41. miejsce – Sebastian Janczewski.
W dwóch heatach kwalifikacyjnych czołowe pozycje zajęli Piotr Świeżaczyński (P2 i P3), Mateusz Pyłka (P2) Kamil Donicz (P4, P7). Sebastian Janczewski i Jakub Kolasa zajęli pozycje w drugiej części stawki (P17 i P23).

Wśród juniorów czasówkę podzielono na dwie grupy. W pierwszej Aleksander Matracki zajął 12. pozycję. W drugiej wystartowało pięciu pozostałych Polaków. Jerzy Spinkiewicz był 4., Marcel Surmacz 5, Oliwier Pyłka 7, a Sylwester Aleksiejevas 8. Stig Righult uplasował się na 13. pozycji.
W heatach kwalifikacyjnych Polacy również notowali czołowe pozycje. Oliwier Pyłka był dwukrotnie trzeci, a Jerzy Spinkiewicz zajął drugą pozycję.

W kategorii Mini Max drugą pozycję w czasówce uzyskał Patryk Donica. Jonathan Madden był szósty, a Karol Kręt dopiero dziewiętnasty. Lepiej poszło Karolowi Krętowi w prefinale. Zajął 10. miejsce. Patryk Donica uplasował się na 8. pozycji, a Jonathan Madden był 14.

W treningu oficjalnym najmłodszych kierowców Polscy zanotowali pozycje w drugiej części stawki. Najwyższą wśród naszych uzyskał Juliusz Ociepa, który był 15. Franciszek Belusiak zajął 17. miejsce, Aleksander Wójcicki był 21., Matylda Matracka 23., a Maksymilian Obst dopiero 25. Franciszek Lassota uplasował się na 34. miejscu w treningu oficjalnym.

W obu sobotnich heatach najwyższe pozycje z Polaków notowali Maksymilian Obst (P3), Aleksander Wójcicki (P4), Juliusz Ociepa (P9) oraz Matylda Matracka (P10).

fot. Archiwum
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here