PODZIEL SIĘ

Endurance, czyli wyścigi długodystansowe w kartingu to nie nowość. Mamy w pamięci wrześniową imprezę CIK FIA we francuskim Le Mans, w której udział wzięła śmietanka światowego kartingu. Kolejny wyścig stanowiący cykl odbył się w miniony weekend na torze w Adrii. Tym razem na wózkach rentalowych przygotowanych przez fabrykę CRG.

W miniony weekend na torze w Adrii 30 ekip walczyło w wyścigu 24-godzinnym zorganizowanym przez CRG. Ponad 180 zawodników zmierzyło się w imprezie 24 Hours Karting of Italy. Wystąpiły drużyny złożone z kierowców z nie tylko z Włoch, ale również innych krajów Europy, a także Ameryki (w sumie 10 zespołów zagranicznych). W rywalizacji na torze uczestniczyły dwie drużyny z dalekiego Ekwadoru. Wśród startujących można było znaleźć również wielu utytułowanych kartingowców.

Rywalizację wygrał duński zespół ATB Bengio, który finiszował zaledwie dwie minuty przed Francuzami z DT Racing by Skof. Trzecią pozycję zajęła ekipa z Niemiec Schnitzelalm Racing, która na mecie zjawiła się niecałe pół godziny za liderem.

W drużynie zwycięzców wystąpił między innymi Colin Brown, były mistrz świata w kartingu, a włoską ekipę Star Cauduro do siódmego miejsca w zawodach poprowadził aktualny mistrz świata Paolo Ce Conto, na co dzień reprezentujący fabryczny CRG Racing Team. Na torze pojawił się również znany z występów w WSK i mistrzostwach świata Lorenzo Travisanutto.

Przeczytaj o wyścigu w Le Mans – kliknij

Kolejne międzynarodowe zawody 24h organizowane przez fabrykę CRG odbędą się w Barcelonie w czerwcu.

fot. CRG/Brigatti
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here