PODZIEL SIĘ

303 Squadron Team znów dał o sobie znać podczas angielskich zawodów. Tym razem w drugiej rundzie MSA Championship na torze Mansell Racing Polacy zgarnęli trzy trofea. W zawodach wystartowali Maksymilian Solarski, Colin Ważny i David Aulejtner.

Startujący w kategorii Honda Cadet polscy kierowcy z zespołu Dywizjon 303 w Anglii znów uplasowali się w czołówce stawki. W tym sezonie nasi zawodnicy zaliczają się do najszybszych w rozgrywkach na kilku torach. W finałowym wyścigu drugiej rundy klubowych mistrzostw MSA na torze Dunkeswell Kart Club, Colin Ważny uplasował się na trzeciej pozycji, Maksymilian Solarski był czwarty, a David Aulejtner zajął siódmą pozycję i zgarnął trofeum dla najlepszego debiutanta w rozgrywkach w tym sezonie.

W zawodach na torze Mansell Raceway Polacy rozkręcali się powoli. W eliminacjach plasowali się w pierwszej dziesiątce, ale w każdym heacie „zdobywali teren” zajmując coraz wyższe pozycje. W pierwszym biegu Colin Ważny był 6., Maks Solarski 7., a David Aulejtner 10. W kolejnych heatach nasi kierowcy przyjeżdżali w identycznej kolejności, ale zyskiwali pozycje. Colin zanotował dwukrotnie 4. pozycję, Maksymilian był 6. i 5., a David 9. oraz 8. Finał był decydującym pojedynkiem z angielskimi rywalami.

Świetna jazda Colina Ważnego w finale dała mu ostatecznie zwycięstwo nad najgroźniejszymi rywalami do podium i trzecie miejsce w zawodach. Tuż za nim na mecie zjawił się Maksymilian Solarski, który również postanowił zaatakować ścisłą czołówkę stawki. Natomiast David Aulejtner wykonał plan, zdobywając kolejne oczko w finałowym wyścigu (P7) oraz tym samym trofeum Best Novice w rywalizacji (walczyło sześciu kierowców).

Znakomity wynik Polaków w drugiej rundzie rozgrywek dał im kolejne punkty w klasyfikacji generalnej i przesunął kierowców 303 Squadron Team wyżej w tabeli. Po dwóch weekendach wyścigowych Maksymilian Solarski jest czwarty (228 punktów), a Colin Ważny piąty (226). David Aulejtner zajmuje 9. lokatę z 200 punktami na koncie. Prowadzi Jez Williams (273) przed Thomasem Cucurullo-Yeomansem oraz Edwardem Leaderem (obaj 260 punktów). Do rozegrania zostało jeszcze sześć rund.

Klasyfikacja finału Cadet Honda/Iame
1. Edward Leader ENG +P1
2. Jez Williams +3.43, -P1
3. Colin Ważny POL +7.88, +P1
4. Maksymilian Solarski POL +8.61, +P1

7. David Aulejtner POL +10.41, +P1

fot. 303 Squadron Team
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here