PODZIEL SIĘ

Mikołaj Pel został zwycięzcą tegorocznej edycji Rental Kart Championship, które rozegrano w Łodzi. Zawodnik Junior Racing Center Team wygrał eliminacje, półfinał i wyścig finałowy zawodów. Był również najlepszy w kategorii juniorskiej. Mariusz Książek z teamu BRT został zwycięzcą kategorii masters.

Rental Kart Championship 2018 to druga edycja zawodów zorganizowanych przez łódzki tor halowy Racing Center. W tegorocznych zawodach wystąpiło 48 zawodników. Turniej trwał dwa dni i składał się z rozbudowanych eliminacji, półfinałów i półgodzinnego finału. Punkty zdobyte przez zawodników w trzech szczeblach imprezy wyłoniły najlepszych zawodników tegorocznej imprezy.

Najszybszym kierowcą łódzkiej imprezy okazał się zawodnik gospodarzy Mikołaj Pel, który zdobył komplet punktów w eliminacjach, wygrał jeden z trzech półfinałów oraz tryumfował w wyścigu finałowym. Pel zwyciężył również w klasyfikacji Junior (kierowcy, którzy nie ukończyli 18 lat). Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli Mariusz Książek (Warszawa) oraz Adam Micał (Rzeszów).

W klasyfikacji juniorskiej obok Mikołaja Pela na podium znaleźli się Adam Micał oraz Karol Pasiewicz (Łódź), natomiast w kategorii Masters (zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat) obok tryumfującego Mariusza Książka na podium stanęli Marcin Racewicz (Łódź) i Krzysztof Rudek (Grodzisk).

Impreza była transmitowana przez Polski Karting.

Klasyfikacja wyścigu finałowego
1. Mikołaj Pel
2. Mariusz Książek
3. Adam Micał
4. Marcin Racewicz
5. Karol Pasiewicz
6. Adrian Kowalski
7. Maciej Michalski
8. Mariusz Irzykowski
9. Krzysztof Rudek
10. Jakub Czernal
11. Michał Gutt

fot. Polski Karting
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here