PODZIEL SIĘ

RKC czyli Rental Kart Championship na łódzkim torze Racing Center Łódź rozpoczęte. Prologiem do rywalizacji indywidualnej, która odbędzie się w sobotę i niedzielę były mistrzostwa drużynowe, które rozegrano w piątkowe popołudnie. W trzygodzinnym wyścigu, w którym obserwowaliśmy 11 ekip zwyciężyli gospodarze.

W piątkowe popołudnie rozegrano rywalizację drużynową, Team Rental Kart Championship drugiej edycji RKC. W zawodach uczestniczyły drużyny z całego kraju. Pojawili się zawodnicy między innymi z Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Rzeszowa, Lublina czy Tarnowa. W sumie 11 drużyn.

Organizatorzy zaproponowali wyścig 3-godzinny, w którym połowę wyścigu zawodnicy ścigali się w „normalnym” kierunku, kolejną połowę na tzw. „rewersie”.

Zwyciężyła drużyna Racing Center Team Poland w składzie Artur Pel, Paweł Kołodziej, która wyprzedziła Junior Racing Center Team z Mikołajem Pelem i Adamem Micałem oraz eXtreme Team Poland, w barwach którego ścigali się Krzysztof Rudek, ubiegłoroczny tryumfator kategorii Masters Marcin Racewicz oraz Adrian Kowalski.

W sobotę rozpocznie się rywalizacja indywidualna. Zostaną rozegrane wyścigi kwalifikacyjne. W niedzielę dokończenie kwalifikacji oraz półfinały i finały. Zawody będą transmitowane przez Polski Karting.

fot. Racing Center Łódź
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here