PODZIEL SIĘ

Rental Kart Championship 2018. W najbliższy weekend odbędzie się druga edycja mistrzostw, do których wstępny akces uczestnictwa zgłosiło 59 zawodników z Polski i zagranicy. Pula nagród: jedna z najwyższych podczas halowych zawodów – 17 tysięcy złotych!

– To chyba najwyższa pula nagród jeśli chodzi o zawody rentalowe w Polsce – chwali się organizator imprezy, Paweł Kołodziej z łódzkiego RCW. – Nie przypominam sobie „rentala” z nagrodami za prawie 17 tysięcy złotych.
Tegoroczna edycja Rental Kart Championship to kontynuacja ubiegłorocznej łódzkiej imprezy. O tym, czy formuła zawodów się przyjęła świadczy lista uczestników. 59 zawodników w trzech kategoriach. Kierowcy będą klasyfikowani w trzech klasach: klasyfikacja RKC, czyli wszystkich kierowców, Junior – klasyfikacja zawodników, którzy do dnia zawodów nie ukończyli 18 lat oraz klasyfikacja Masters, dla kierowców którzy w dniu zawodów mają minimum 35 lat. Wszyscy będą mieli sporo ścigania, bowiem harmonogram imprezy jest bardzo bogaty.

Impreza rozpocznie się od oficjalnych treningów już w piątek. W piątkowy wieczór organizatorzy wylosują również numery startowe i gokarty. Sesje treningowe potrwają do sobotniego południa, a po oficjalnej prezentacji rozpoczną się wyścigi eliminacyjne.
Rywalizację śledzić będziemy w obu kierunkach toru: eliminacje będą rozgrywane naprzemiennie w normal i reverse, niedzielne półfinały zobaczymy w konfiguracji „rewersowej”, a finał w „normalnej”.
– Mam nadzieję, że zawody okażą się najlepiej przygotowaną imprezą rentalową w Polsce – mówi Paweł Kołodziej. – Zapraszam do Łodzi. Trzeba to zobaczyć i ocenić samemu.

Łódzki Rental Kart Championship to druga edycja tej imprezy. W ubiegłorocznych zawodach tryumfowali Maciej Michalski (junior), Bartłomiej Sobieski (senior) oraz Marcin Racewicz (masters). W tym roku dwóch z nich zobaczymy ponownie. Ale na łódzkim torze pojawią się również kierowcy, których znamy z torów wyczynowych. Zobaczymy Karola Pasiewicza, Adama Szydłowskiego czy Adama Micała. Swoją obecność zapowiedziała też śmietanka kartingu halowego w Polsce. Kilku zawodników znanych z wielu imprez w naszym kraju.

Frekwencja na zawody w Łodzi to dowód, jak bardzo potrzebne są tego typu imprezy. Póki co, w tym roku to największa impreza kartingu halowego. W poprzednich latach również odbywały się liczne frekwencyjnie turnieje kartingowe. Jednym z największych była VII edycja pucharu Wrocław Racing Center, w której udział wzięło 56 zawodników. Teraz w Łodzi wystąpi 59 kierowców.

Polski Karting będzie transmitował zawody na żywo. Na naszej stronie w zakładce LIVE obejrzycie dwa dni zmagań oraz studio Karting Cafe, w którym będziemy rozmawiać z uczestnikami.

fot. RCW
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here