PODZIEL SIĘ

Polscy kierowcy z teamu 303 Squadron okazali się najlepsi w tegorocznej wiosennej serii IKR Spring Series rozegranej na torze Clay Pigeon w południowej Anglii. Mistrzem serii został Maksymilian Solarski, a drugiej miejsce zajął Colin Ważny. O włos od podium był David Aulejtner. Wszyscy ścigali się w kategorii Cadet.

Tegoroczna IKR Spring Series składała się z trzech rund rozgrywanych na Clay Pigeon Raceway. Od początku rozgrywek polscy kierowcy nadawali im ton notując znakomite wyniki w swojej kategorii. Ostatnią rundę również zdominowali. Wygrał Colin Ważny przed Maksymilianem Solarskim i Anglikiem Jamesem Pope’m. W barwach Squadronu widzieliśmy w zawodach również Davida Aulejtnera, Adriana Haniewicza i młodziutkiego Australijczyka Jacka Price’a.

Sobotnia runda była bardzo udana dla polskich kierowców. W treningu oficjalnym błysnął David Aulejtner, który wygrał czasówkę i z pozycji numer 1 ruszył do wyścigu kwalifikacyjnego. Tuż za nim uplasował się Colin Ważny, a czwartą pozycję w walce o najlepszy czas zajął Maksymilian Solarski. Adrian Haniewicz uplasował się w czasówce na 11. miejscu, a Jack Price zajął 15. pozycję.

Heat kwalifikacyjny należał do Davida Aulejtnera, który finiszował tuż przed Maksem Solarskim, a największy rywal Polaków, Mason Perren uplasował się na trzecim miejscu. Kluczowy dla sobotniej rundy był prefinał rywalizacji, w którym znakomicie zaprezentował się Anglik Perren. Drugi na mecie zameldował się David Aulejtner, a trzeci był Maksymilian Solarski, który po biegu otrzymał bolesną karę od sędziów. Za zignorowanie flagi został przesunięty na koniec stawki i w wyścigu finałowym ruszył z ostatniej pozycji. O klasie polskiego zawodnika niech świadczy fakt, że już po kilku kółkach finału znajdował się w czołówce.

Z pierwszej linii do finału ruszyli Mason Perren i David Aulejtner, który w tym sezonie mocno puka do czołówki kierowców swojej kategorii na południu Anglii. Niestety, bezpardonowy atak Anglika pozbawił szans Davida na zajęcie pozycji na podium. Ostatecznie David zanotował 10. miejsce w stawce i musiał zadowolić się jedynie najlepszym czasem we wszystkich sektorach toru i najszybszym okrążeniem finału. Perren wygrał finałowy bieg, ale sprawiedliwości stało się zadość. Dostał karę za zachowanie na torze i został przesunięty o pięć miejsc w klasyfikacji.

Finałowa rozgrywka w ścisłej czołówce otworzyła szansę Colinowi Ważnemu, który przed ostatnią rundą plasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej. Colin wykorzystał szansę. Na mecie zjawił się na drugim miejscu, ale po weryfikacji kar został zwycięzcą rundy i ostatecznie zajął drugą pozycję w generalce.

Świetną dyspozycję w wyścigu finałowym zaprezentował Maksymilian Solarski. Na metę przyjechał trzeci, ale zajął drugie miejsce po karze dla Anglika. To wystarczyło, by mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całej wiosennej serii wyścigów na Clay Pigeon. Przypomnijmy, że Maksymilian w finale startował z ostatniej pozycji i po 15 okrążeniach finału wyprzedził 14 rywali.

Nie można nie wspomnieć o Adrianie Haniewiczu, który prezentował w sobotniej rundzie solidną formę w środku stawki. Młodziutki kierowca z Southampton ściga się wśród kadetów od niedawna, a już prezentuje dobry poziom. W kolejnych rundach angielskich rozgrywek z pewnością będzie notował wyższe pozycje.

Klasyfikacja kategorii Cadet
1. Colin Ważny POL +P4
2. Maksymilian Solarski POL +0.199, +P14
3. James Pope ENG +5.468, +P5
4. Ben Crosley ENG +17.740, +P2
5. Freddie Baker ENG +22.143, +P2

8. Adrian Haniewicz POL +31.348, +P3
10. David Aulejtner POL +32.196, -P8
15. Jack Price AUS +1LAP, -P1

Klasyfikacja generalna IKR Spring Series
1. Maksymilian Solarski
2. Colin Ważny
3. Lincoln Bailey-Arnison
4. David Aulejtner
5. Mason Perren
6. Adrian Haniewicz

15. Jack Price

fot. 303 Squadron Team
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here