PODZIEL SIĘ

WSK Super Master Series rozgrywa kolejną rundę na torze La Conca w Muro Leccese. Zakończyły się treningi oficjalne. Poznaliśmy czterech zdobywców pole position. Najwyższą pozycję z Polaków zanotował Tymek Kucharczyk.

Tymoteusz Kucharczyk był piąty w treningu oficjalnym kategorii Mini 60 na torze La Conca, gdzie odbywa się trzecia runda WSK Super Master Series. W najmłodszej kategorii rywalizuje pięciu polskich kierowców.

W najszybszej kategorii pole position zanotował Paolo De Conto z CRG. Mistrz świata o ułamki sekund wyprzedził w czasówce Fina Simo Puhakkę z Tony Karta i Alexa Irlando z Sodi. W kategorii KZ2 startuje 34 zawodników.

W seniorskiej OK dobrą dyspozycję w czasówce zaprezentował kierowca fabrycznego Birela Luigi Coluccio, który zdecydowanie wygrał trening oficjalny. Drugą pozycję zajął faworyzowany Duńczyk Nicklas Nielsem z teamu Ralfa Schumachera KSM, a trzecią Czech Roman Stanek z fabrycznego Kosmika. 58 kierowców kategorii OK z pewnością stworzy ciekawą rywalizację w ten weekend.

Z kolei w juniorskiej kategorii OK tryumfował w czasówce Włoch Gabriele Mini z fabrycznego Parolina. Mini wyprzedził w rywalizacji Szweda Dino Beganovica z teamu Ward oraz Bułgara Georgii Dmitrova reprezentującego brytyjski Team Oakes. W kategorii OK Junior startuje 67 zawodników.

Sześćiu Polaków walczy w najmłodszej kategorii. Najszybszy w gronie naszych był Tymek Kucharczyk, który uplasował się na 5. pozycji. Kolejni Polacy plasowali się na dalszych pozycjach. Debiutujący w tym sezonie w WSK Maciej Gładysz uplasował się na 8. pozycji w swojej grupie, a w generalce był 24. Kacper Sztuka był 38., Bartłomiej Piekutowski 49., Karol Pasiewicz 53., a Alan Czyż 62.

Trening oficjalny wygrał młodziutki Amerykanin Akshay Arjun Bohra z Parolina, a kolejne miejsca zajęli Jacopo Cimenes z włoskiego teamu CMT i kolejny Amerykanin z Parolina Nikita Johnson. W najmłodszej kategorii startuje 75 zawodników.

fot. WSK Promotion, M. Kucharczyk
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here