PODZIEL SIĘ

Karting w telewizji? W tym roku kartingowe mistrzostwa świata oraz Europy pod egidą CIK FIA będzie można obejrzeć na kanałach globalnej stacji Motorsport.tv. Trzyletnia umowa została podpisana w kilka dni temu.

Przez kolejne trzy lata Motorsport TV będzie transmitować rozgrywki europejskie i światowe w kartingu organizowane przez CIK FIA. Jak wiemy niedawno zmienił się promotor kartingu działający na zlecenie światowej komisji kartingowej. Została nim firma RGMMC kojarzona przez ostatnie lata z europejską serią Rotax.

Motorsport.tv pokażę karting w sieci oraz na swoich platformach. Umowa gwarantuje również specjalny magazyn kartingowy, w którym będą prezentowane urywki z zawodów wyświetlane w telewizji w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce Motosport.tv obecny jest u operatora UPC.

Szef RGMMC James Geidel przekonywał na konferencji prasowej, że podpisanie umowy z Motorsport.tv zwiększy obecność sportu kartingowego w telewizji, a zaangażowanie sieci z pewnością przyczyni się do uatrakcyjnienia kartingu i zdobycia nowej bazy fanów dyscypliny. Wtórował mu szef Motorsport TV Group Kevin Annison. – Cieszymy się, ze możemy dodać europejskie i światowe rozgrywki kartingowe do naszej oferty od sezonu 2018. Karting to odskocznia dla wielu zawodowych karier wyścigowych. Rozgrywki, które pokażemy to doskonały dodatek dla naszej publiczności.

Motorsport.tv ma już w swojej ofercie rozgrywki kartingowe. Sieć relacjonuje między innymi brytyjską ekstraklasę kartingową Super One Series oraz wyścigi brytyjskich Super Kartów.

fot. kartingnewsworldwide.com, motorsport.tv/ Archiwum
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here