PODZIEL SIĘ

Brytyjskie Bambino. Dwójka młodziutkich Polaków z powodzeniem rozpoczęła rozgrywki najmłodszych kierowców w Wielkiej Brytanii. Startują w niezwykle popularnej serii Bambino Kart Klub Championship. Kacper Tomalewski i Arkadiusz Tokarski rozpoczęli tegoroczne rozgrywki na torze Whilton Mill w środkowej Anglii. Warto odnotować, że inauguracja dla młodziutkich Polaków była bardzo udana.

BKC Championship to seria skupiająca głównie najmłodszych kierowców z całej Wielkiej Brytanii (przedział wiekowy 5-10 lat). Tegoroczny sezon to 10 rund rozgrywanych w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii. Popularne 50-tki Comera, ale również kategorie oparte na silnikach Hondy i Iame rywalizują każdego roku w wyścigach na wielu słynnych torach. Najmłodsi kierowcy rozpoczęli sezon w miniony weekend na Whilton Mill.

W zestawie startowym kategorii Honda Cadet Interkart wystąpiło dwóch polskich kierowców na stałe mieszkających w Wielkiej Brytanii. To Kacper Tomalewski i Arek Tokarski. Pierwsze kroki w kartingu wyczynowym obu młodziutkich zawodników śledzimy uważnie od pewnego czasu. Od teraz postaramy się relacjonować ich występy w „wyspiarskich” zawodach.

Kacper Tomalewski jest już doskonale znany wszystkim kibicom śledzącym kartingowe wyścigi najmłodszych kierowców w Wielkiej Brytanii. W roku ubiegłym również widzieliśmy go w BKC (Iame Bambino), ale największy sukces odniósł jesienią 2017 roku w London Cup. Jedną z najpopularniejszych imprez sezonu mieszkający na stałe w Glasgow Polak zakończył na trzecim miejscu w swojej kategorii!

Arek Tokarski występował w klubowych mistrzostwach pod patronatem MSA. Mogliśmy go zobaczyć głównie na torze Whilton Mill, gdzie zaliczył cztery rundy zawodów na swoim „domowym” torze.

W inauguracji BKC na Whilton Mill w miniony weekend Kacper Tomalewski zanotował czwarte miejsce. To doskonały początek sezonu. Po drugiej pozycji w czasówce oraz drugim i trzecim miejscu w heatach kwalifikacyjnych Kacprowi zabrakło ułamków sekund (+0.055s) by stanąć na trzecim stopniu podium.

Arek Tokarski również znakomicie rozpoczął zawody. Piąta czasówka w treningu oficjalnym dała mu możliwość walki w środku stawki. W heatach dwukrotnie zajmował piąte miejsce tocząc boje z angielskimi rywalami. Ostatecznie przejechał metę finału jako szósty zawodnik kategorii.

Rywalizację w Honda Cadet Interkart wygrał Damian Baruss-Haggett przed Adamem Boocockiem i Liamem Hartleyem. Kolejna runda odbędzie się na początku kwietnia na Hooton Park w północnej Anglii.

 

fot. Rafał Tomalewski, Dariusz Tokarski, Sławek Piskorz
dayoutwiththekids.co.uk

© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here