PODZIEL SIĘ

Oliver Turvey był gwiazdą uroczystej gali kartingowej Buckmore Park Championship w angielskim Maidstone. Brytyjczyk ścigający się na co dzień w mistrzostwach Formuły E udzielił Polskieu Kartingowi wywiadu.

– Myślę, że silniki elektryczne to przyszłość motosportu, szczególnie kartingu – powiedział Anglik pytany o kartingową E-serię, która rozpoczyna swoje starty w sezonie 2018 na niemieckich torach. Chwilę wcześniej angielska gwiazda E-Formuły wręczyła dwóm polskim kierowcom nagrody podczas gali Buckmore Park Championship 2017. Jakub Jakoniuk wygrał mistrzostwa, a Maksymilian Solarski był trzeci.

Polscy kierowcy Maksymilian Solarski i Jakub Jakoniuk z rodzicami i kierowcą E-Formula Olivierem Turveyem podczas gali w Maidstone.

Na pytanie jak długa jest droga do bycia kierowcą F1 i jak został zawodnikiem najwyższych serii Turvey powiedział, że w motosporcie najważniejsza jest wytrwałość, ciężka praca i dążenie do celu. Swoją karierę 31-letni Anglik rozpoczynał w kartingu. Przez kilka lat ścigal się w klubowych mistrzostwach, by później odnosić sukcesy w brytyjskiej ekstraklasie kartingowej Super one Series.

W 2006 roku, po dziesięciu latach kartingowej przygody, wygrał prestiżową McLaren AUTOSPORT BRDC Award i został kierowcą testowym stajni z Woking. W barwach McLaren zadebiutował w 2009 roku i z tym słynnym zespołem wyścigowym F1 współpracuje do dzisiaj.

Zobacz rozmowę z Oliverem Turveyem.

Specjalnie dla Polskiego Kartingu!Oliver Turvey podczas gali kartingowej Buckmore Park Champs. Angielski kierowca związany ze stajnią McLaren chwilę wcześniej nagrodził polskich kierowców 303 Squadron Team.

Posted by Polski Karting on Samstag, 10. März 2018

fot. Porsche Newsroom, Polski Karting
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here