PODZIEL SIĘ

Jakub Jakoniuk z zespołu 303 Squadron Team jest najszybszym kierowcą mistrzostw klubowych Buckmore Park Championship 2017. Podczas uroczystej gali w hotelu Mercure w Maidstone nieopodal Londynu młodziutki Polak odebrał nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mistrzostw kategorii Iame Cadet.

Pochodzący z Białegostoku Kuba wygrał w minionym sezonie kategorię Iame Cadet w rozgrywkach Buckmore. Sukces jest tym znaczący, że to ostatni tytuł w historii. W kolejnych latach nie będzie już bowiem rozgrywek MSA na Buckmore Park.

– Po śmierci właściciela toru, byłego mistrza F1 Jonhna Surteesa, jego rodzina stwierdziła, że nie opłaca się organizować rozgrywek pod patronatem MSA. Wychodzi na to, że Kuba jest ostatnim kierowcą, który zdobył to samo trofeum co Lewis Hamilton 20 lat temu – mówi nam Ireneusz Jakoniuk, tata młodziutkiego kierowcy.

Kuba swoją kartingową karierę rozpoczynał na Wyspach Brytyjskich w Cadet Karting Schoole na torze Daytona Motorsport w 2014 roku. W kolejnym sezonie wystartował już w klubowych mistrzostwach z bardzo dobrym rezultatem. Sześciokrotnie zdobywał wyróżnienie dla najlepszego nowicjusza w rozgrywkach a na koniec sezonu prestiżowe przechodnie trofeum Roya Mortary.

W sezonie 2017 Kuba zdobył swoje najcenniejsze trofea. W mistrzostwach klubowych pod patronatem MSA dwukrotnie stawał na podium klasyfikacji generalnej. W Camberley Kart Club Championschip zajął trzecią pozycję, a w Buckmore Park Championschip zdobyl mistrzostwo w swojej kategorii.

Tytuł Kuby Jakoniuka zdobyty w poprzednim sezonie jest szczególny. 20 lat temu to samo trofeum trafilo w ręce bryrtyjskiego mistrza Formuły 1 Lewisa Hamiltona.

Jakub Jakoniuk, ur. 2005
Team: 303 Squadron Team
Kategoria: Iame Cadet
Sukcesy: 2014 Cadet Karting Shool w Daytona Motorsport z 3. rezultatem w finałowym wyścigu, 2015 Camberley Kart Club 6x najlepszy nowicjusz MSA klasa Comer Cadet, 2015 Roy Mortara Memorial Trophy, 2017 MSA Camberley Kart Club Champs (3. miejsce w klasyfikacji generalnej), 2017 MSA Buckmore Park Champs (1. miejsce w klasyfikacji generalnej IAME Cadet)

fot. 303 Squadron Team, Polski Karting Archiwum
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here