PODZIEL SIĘ

Kajetan Gawron i Dawid Liwiński rywalizują w Trofeo Margutti, które rozpoczęło się na torze South Garda Karting w Lonato. To już 29. edycja tej memoriałowej imprezy. Dwójka Polaków występuje w kategorii Mini 60 i OK.

Kajetan Gawron miał wystąpić w imprezie Rok Festival w Castelletto di Branduzzo dwa tygodnie temu. Niestety, podobnie jak kilka innych wydarzeń na europejskich torach, Festival został odwołany z powodu ataku zimy w północnych Włoszech. Dziś obserwujemy Kajtka w Lonato, który rywalizuje 64 zawodników Mini 60.

Po czasówce młodziutki Polak plasuje się w środku stawki, po uzyskaniu 35. rezultatu w treningu oficjalnym. Przed Kajetanem heaty kwalifikacyjne. Pole position w kategorii Mini 60 zdobył Brytyjczyk Irfan Coskun z teamu Baby Race.

Dawid Liwiński, który jest kierowcą fabrycznego Mach1 Motorsport występuje w kategorii OK. Polak mieszkający na stałe w Holandii w treningu oficjalnym uzyskał znakomity czas, który uplasował go na 10. miejscu w stawce 31 zawodników. W sobotę wyścigi kwalifikacyjne.

Najlepszy czas w kategorii OK zdobył w treningu oficjalnym Niemiec Hugo Sasse z teamu TB Racing Team. Kolejne miejsca zajęli jego rodacy Luca Maisch i Paul Enders.

fot. Krzysztof Gawron, Robert Liwiński
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here