PODZIEL SIĘ

Kolejny Winter Cup dobiegł końca. Tegorocznymi zwycięzcami w kategoriach OK, OK Junior i KZ2 zostali Hannes Janker z Niemiec, Aron Paul z Estonii oraz Ben Hanley z Wielkiej Brytanii. W kategorii seniorskiej OK wystartowało dwóch Polaków. Kacper Szczurek i Mateusz Kaprzyk zakończyli swój udział na 42. i 62. miejscu w rankingu.

W kategorii OK w Lonato wystartowali Kacper Szczurek i Mateusz Kaprzyk. Dwaj zawodnicy teamu Speedkart z Lublina walczyli w słynnej imprezie w gronie 70 kierowców z całego świata. Obaj dotarli do niedzielnego super heatu, gdzie zakończyli udział w Winter Cup.

Polacy walczyli w niezwykle silnej kategorii z największymi gwiazdami kartingu na czele. W finałowym wyścigu, w którym nie zobaczyliśmy polskich kierowców, na starcie zameldowało się trzech mistrzów świata i kilkunastu kierowców, których w ostatnich latach widzieliśmy na podium największych imprez. Rywalizację wygrał Niemiec Hannes Janker przed Duńczykiem Nicklasem Nielsenem i hiszpańskim mistrzem świata Pedro Hiltbrandem. Aktualny mistrz świata Dexter Patterson (w roku ubiegłym wygrał KMŚ w OKJ) zameldował się na mecie dopiero na 12. pozycji.

Kacper Szczurek, którego w kategorii OK obserwowaliśmy już w tym roku w serii WSK, w treningu oficjalnym zajął 45. pozycję. Mateusz Kaprzyk uplasował się o 5 oczek wyżej. Kwalifikacje Polacy zakończyli na 41. i 59. miejscu, co nieco komplikowało ich sytuację. Pecha miał Mateusz Kaprzyk, któremu dwukrotnie współpracy odmówiła jednostka napędowa w biegach kwalifikacyjnych.

W prefinale (tzw. super heat) Kacper przyjechał na metę na 22. pozycji (kwalifikowało się 17 kierowców). Mniej szczęścia miał Mateusz, który nie wystartował w wyścigu. Rywalizację ukończył na okrążeniu formującym.

Klasyfikacja OK
1. Hannes Janker GER (TB Racing) =
2. Nicklas Nielsen DAN (KSM Schumacher) +3.797, +P1
3. Pedro Hiltbrand ESP (CRG Spa) +4.913, +P1

W kategorii OK Junior wygrał Estończyk Aron Paul przed kierowca z Francji Samim Meguetounifem i Luką Griggsem z Włoch. Ciekawostką jest, że włoski kierowca otrzymał karę i spadł w klasyfikacji na trzecie miejsce po zwycięstwie w finale.

W najsilniejszej i najszybszej kategorii na torze wystartowała niemal cała śmietanka kartingowa świata. 94 zawodników w KZ2, w tym mistrzowie świata i Europy. Rywalizację wygrał niesamowity Brytyjczyk Ben Hanley, który zapisał się w historii imprezy, czterokrotnie zwyciężając w Winter Cup. Kolejne miejsca zajęli Francuz Anthony Abbasse i Włoch Fabian Federer.

fot. South Garda Karting, Mateusz Kaprzyk (Official FBp)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here