PODZIEL SIĘ

Kuba Greguła już kilka tygodni temu zapowiedział zakończenie swojej kariery kartingowej. Najmłodszy i ostatni mistrz Polski KF Junior, tryumfator Rotax Max Challenge Poland i dwukrotny finalista Rotax Grand Finals przesiada się za kierownicę Forda Fiesty R2. Informację podał serwis magazynu WRC.

Greguła należy do najzdolniejszych kierowców kartingowych ostatnich lat. Dwukrotnie wywalczył bilet na Rotax Grand Finals, największą imprezę światową serii, w której spędził niemal całą karierę kartingową. Ścigał się również w kategoriach międzynarodowych, występował w CIK FIA Karting Academy Trophy oraz miał krótki epizod w Rok Cup. Teraz swoją wyścigową karierę bęzie kontynuował za kierownicą samochodu.

– Przede mną ogrom pracy i nauki, jednak wiem, że będę miał wokół siebie właściwych ludzi, którzy pomogą przejść przez ten trudny proces. Samochodu uczyć będzie mnie Wojtek Chuchała, który ma ogromną wiedzę na temat rajdówek – mówi WRC krakowski kierowca.

Warto wspomnieć, że Kuba Greguła na stałe wpisał się do historii kartingu w Polsce. W sezonie 2014 został najmłodszych mistrzem Polski kategorii międzynarodowej KF Junior. I jak się okazało ostatnim. Jest także jednym z najlepszych kierowców środkowoeuropejskiej serii kartingowej Rotax CEE, w której w roku ubiegłym w kategorii seniorskiej zajął drugą pozycję. Greguła zapowiada rozstanie z kartingiem, ale jednocześnie naukę za kierownicą Forda Fiesty.

– W tym roku nie będę walczył o mistrzowskie tytuły – skupimy się na wspomnianej już przeze mnie nauce samochodu. To bardzo ważne, aby przystąpić do właściwej rywalizacji z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Za kierownicą Fiesty R2 zadebiutuję podczas lutowego SuperOESu na torze Kielce – mówi Greguła.

Krakowianin w ostatnich latach był kierowcą austriackiego zespołu KSB.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting), Magazyn Rajdowy WRC (wrc.net.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here