PODZIEL SIĘ

Łotwa była krajem, w którym Polacy w roku ubiegłym dwukrotnie ścigali się w zawodach Rotax Nordic Challenge. Najpierw na torze w Ropazi w otwierającej cykl rudzie RNC, a potem na zakończenie na pięknym obiekcie w Kandavie. Zimą Łotysze organizują zawody na śniegu i lodzie.

Kompleks sportowy 333 nieopodal Ropazi na Łotwie to swoista świątynia motosportu. Tor kartingowy jest tylko częścią sporego obiektu znajdującego się w łotewskiej puszczy, zaledwie pół godziny na wschód od stolicy kraju. Zima nie przeszkadza Łotyszom w organizacji imprez kartingowych, a do kanonu sympatyków naszej dyscypliny w krajach nadbałtyckich wchodzą zawody w tzw. Ice Karting.

W miniony weekend niemal 40 kierowców wystartowało w rywalizacji na specjalnie przygotowanym „lodowym” torze. Używano gokartów czterosuwowych, które są dostępne na torze w Ropazi. Takie eventy na Łotwie, Litwie czy Estonii należą do tradycyjnych i na stałe wpisują się do wydarzeń kartingowych w zimie.

W Polsce również organizowane są takie wydarzenia. W minionych latach każdego roku we wschodniej części naszego kraju kartingowcy wyjeżdżali na specjalnie przygotowane zimowe tory, między innymi w Lublinie i Białymstoku.


fot. Sporta Kompleks 333
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here