PODZIEL SIĘ

Reskart Rzeszów w sobotę i niedzielę obchodził swoje szóste urodziny. Z tej okazji tor zorganizował dwie imprezy. Pierwszego dnia rozegrano czterogodzinny Drużynowy Wyścig Urodzinowy, a dzień później zawody juniorów.

Wyścig urodzinowy to już tradycja na rzeszowskiej hali kartingowej. Tym razem zaprezentowały się w rywalizacji zespoły dwu- i trzyosobowe. A w zestawie dziesięciu ekip można było zobaczyć znanych i utytułowanych kierowców halowych, między innymi zespół BRT z Joanną Wojtyńską, Mariuszem Książkiem, Kubą Jagórą i Michałem Guttem oraz Artura Pela, Pawła Kołodzieja czy Patryka Nierodę. W rywalizacji zaprezentowali się również kierowcy występujący na torach wyczynowych. Swoją drużynę stworzyli mistrz Polski kategorii Rok Junior Adam Szydłowski i Adam Micał, zawodnicy wyczynowego DD Motorsport, którzy na rzeszowskiej hali zajęli drugą pozycję.

Rywalizacja była bardzo wymagająca – wyścig trwał cztery godziny, a kierowcy mogli się zmieniać po minimum 20 minutowych stintach. Organizatorzy zaproponowali formulę pit-stopów na zmianę kierowców oraz co byłonowością tzw. „joker lap”, krótsze okrążenie toru mające wyrównać szanse. Zespoły mogły aż 40 razy skrócić tor!

O ocenę wydarzenia zapytaliśmy doświadczonego Mariusza Książka z teamu BRT, który wraz z Jakubem Jagórą uplasował się na szóstej pozycji.
– Były to chyba pierwsze tego typu zawody na Reskart i obsługa dopiero szlifowała doświadczenie przy organizacji tego typu przedsięwzięcia – ocenia Mariusz Książek. – Fajnie zrobili zmiany wozów i zawodników. Wszystko poszło sprawnie. Podczas rywalizacji były dwie awarie wozów i zatrzymanie wyścigu. Z tego powodu z jednej strony niefajne, bo pech jest wpisany w motosport, a z drugiej strony to urodzinowa impreza i nie ma się co przejmować takimi „pierdołami”. Wynik „ukryty” był do końca z powodu joker lapów, których kazdy zespół musiał zrobić 40, więc bardzo trudno było oszacować w jakim miejscu jesteś. Trzeba było jechać swoje i nie wdawać się w niepotrzebne potyczki – podsumował lider BRT.

Rywalizację w czterogodzinnym wyścigu wygrał zespół złożony z dwójki rzeszowskich kierowców Konrad Guzy i Patryk Nieroda (na zdjęciach powyżej). Kolejne miejsce zajęli wspomniani Adam Szydłowski i Adam Micał, a trzecią pozycję trio Miłosz Wrzesień, Maciej Wrzesień i Jakub Olechowski.

Klasyfikacja wyścigu drużynowego
1. Guzy/Nieroda czas 3:59:29.234, +P1
2. Szydłowski/Micał (best qual 42.980) +22.788, -P1
3. Wrzesień/Wrzesień/Olechowski +31.082, +P1
4. Pel/Kołodziej +35.311, -P1
5. Maciąg/Buszta/Groszek +2laps, +P1

W niedzielne przedpołudnie rozegrano rywalizację juniorów. Młodsi kierowcy, którzy stanęli na starcie wystąpili w wózkach 4-konnych. Po trzech przejazdach kwalifikacyjnych nastąpił finał trwający 10 okrążeń. Wystartowało 28 zawodników podzielonych na dwie klasy (4KM i 6,5KM). Rywalizację w pierwszej grupie wygrał Piotr Lichończak przed Aleksandrem Jeleniem i Mateuszem Sroką. W drugiej tryumfował Adam Szydłowski przed Nikodemem Rzudzidło i Dawidem Zagólem.

Klasyfikacja juniorów 4KM
1. Piotr Lichończak +P3
2. Aleksander Jeleń +2.155, -P1
3. Mateusz Sroka -8.984 (+pen), -P1
4. Brian Kurleto +2.802, -P1
5. Rafał Grzesik +9.046, +P1
6. Aleks Nabożny +9.507, -P1

Klasyfikacja juniorów 6,5KM
1. Adam Szydłowski =
2. Nikodem Rzucidło +1.469, +P2
3. Dawid Zagól +1.819, -P1
4. Mateusz Matys +2.058, -P1
5. Tomasz Walas +2.475, =
6. Sebastian Idzik +6.607, =

fot. Marcin Róg, Michał Gutt, Reskart (strzelfote.pl)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here