PODZIEL SIĘ

Winter Cup na Wrocław Racing Center. Zimową imprezę w kartingu halowym po raz kolejny rozegrano na wrocławskim torze. Rywalizowano w trzech kategoriach. Zwyciężyli Adam Micał, Tomasz Rewucki i Katarzyna Sawicka, co jest sporą niespodzianką.

Wrocławska impreza zimowa w kartingu halowym wpisuje się już na stałe do kalendarza polskich zawodów kartingowych typu Indoor Karting. W tym sezonie dzięki współpracy organizatora z Wrocławia z czeskim torem w Pradze zwycięzcy otrzymali bezpłatny start w mistrzostwach Czech w kartingu halowym. Cztery bilety na czeską imprezę, która zostanie rozegrana w kwietniu powędrowały do czterech najlepszych w Winter Cup.

Każda z trzech kategorii miała swoich faworytów. Do walki o zwycięstwo w drugiej edycji Winter Cup stanęli zwycięzcy inauguracyjnej imprezy. Adam Micał z Rzeszowa, który tryumfował w kategorii Junior w roku ubiegłym oraz zwycięzca Seniorów i kategorii Max Michał Ryndzionek z Jeleniej Góry. W tym sezonie dwaj zwycięzcy mieli jednak godnych rywali, którzy wydarli faworytom zwycięstwo w dwóch kategoriach.

Z pewnością dużą niespodziankę sprawiła Katarzyna Sawicka (Wrocław), która w pięknym stylu wygrała finał juniorskiej kategorii. Stała bywalczyni wrocławskiego toru pokonała w finale Adama Micała, który ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Trzecią pozycję zajął wrocławianin Ernest Greńczuk. Kasia Sawicka ruszyła do walki w finale z trzeciej pozycji, a więc jej zwycięstwo jest bardzo przekonujące. Pokonała bowiem dwóch swoich rywali z podium.

W kategorii Senior zwyciężył Adam Micał, który łączył starty w dwóch klasach niedzielnego Winter Cup. Rzeszowianin od startu do mety dzierżył pozycję lidera i przyjechał na metę przed Michałem Ryndzionkiem, który przez 16 finałowych okrążeń gonił swojego najgroźniejszego rywala. Na uwagę zasługuje fakt, że Ryndzionek ruszył do finału z siódmej pozycji. Trzecią pozycję zajął Jakub Czernal (Oława).

Z kolei w najcięższej kategorii Max tryumfował Tomasz Rewucki. Kierowca z Dzierżoniowa był liderem w finale od startu do mety mając za sobą Michała Ryndzionka, który bronił tytułu wywalczonego przed rokiem. Ryndzionek również startował w dwóch kategoriach. W tym sezonie niestety nie znalazł się na najwyższym stopniu podium, dwukrotnie zajmując drugą pozycję. Trzeci w kategorii Max był wrocławianin Jakub Bieniek, który stoczył pasjonującą walkę z Mateuszem Bartschem (Kraków).

To on przyjechał na metę na trzecim miejscu. Jednak sędziowie dopatrzyli się faulu w jeździe krakowianina i przyznali mu karę. Warto podkreslić, że Bartsch, który ostatnio zajął 5. pozycję w otwartych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w kartingu halowym, wystartował w finale z ostatniego miejsca. Udało mu się jednak pokonać pięciu rywali i przyjechać na metę jako trzeci. 10-sekundowa kara zepchnęła go jednak na 7. pozycję.

Klasyfikacja Junior
1. Katarzyna Sawicka (Wrocław) +P2
2. Adam Micał (Rzeszów) +3.325, -P1
3. Ernest Greńczuk (Wrocław) +3.799, +P1
4. Mariusz Nowicki (Tychy) +4.217, -P2
5. Krystian Chrzan (Wrocław) +4.725, =

Klasyfikacja Senior
1. Adam Micał (Rzeszów) =
2. Michał Ryndzionek (Jelenia Góra) +0.456, +P5
3. Jakub Czernal (Oława) +3.739, -P1
4. Adam Lenartowski (Wrocław) +6.392, -P1
5. Edyta Pałeczka (Szczecin) +8.479, =

Klasyfikacja Max
1. Tomasz Rewucki (Dzierżoniów) =
2. Michał Ryndzionek (Jelenia Góra) +1.742, =
3. Jakub Bieniek (Wrocław) +8.082, =
4. Leszek Borowiec (Strzelin) +8.604, +P1
5. Mateusz Gil (Wrocław) +13.547, -P1

Pełne wyniki na stronie organizatora www.torkartingowy.eu

W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Edyta Pałeczka. W klasyfikacji drużynowej wygrał zespół PRiM Team (Pałeczka, Ryndzionek, Micał) przed Best Lap RT (Czernal, Greńczuk, Gil, Bieniek, Rewucki, Chrzan) i Różne Przygody RT (Lenartowski, Gębicki)

fot. Achiwum, Jakub Iwo Zalewski (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here