PODZIEL SIĘ

WSK to jedna z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych serii kartingowych w Europie. W styczniu na torze w Adrii odbędzie się start sezonu imprezą WSK Champions Cup. Przez kolejne tygodnie we Włoszech odbędzie się kilka imprez, które zapoczątkują tegoroczne wyścigi na kontynencie europejskim.

Międzynarodowy sezon kartingowy rozpocznie się w Adrii, miejscu, które będzie gospodarzem otwierającego sezon 2018 WSK Champions Cup. Włoski tor rozpocznie rywalizację zawodów promowanych przez WSK Promotion, które odbędą się na głównych włoskich torach. W tym roku będziemy świadkami dziewięciu imprez. Wśród startujących będą Polacy.

Do startu pierwszych zawodów zostało tylko kilka dni. Na listach startowych w sumie jest już ponad 200 nazwisk. To kierowcy z 38 krajów z 4 kontynentów. Nie może zabraknąć polskich zawodników. W kategorii Mini 60 zobaczymy młodziutkiego mistrza Polski Jana Przyrowskiego (ERD). W zestawie startowym pojawią się również Tymoteusz Kucharczyk i Alan Czyż (obaj AV Racing), Bartłomiej Piekutowski (WTR), Karol Pasiewicz (Revolution Motorsport), Kajetan Gawron (Hooverbike) oraz Maciej Gładysz (Parolin Poland).

W kategorii OK Junior wystartuje Marcel Kuc (Speedkart), który będzie jedynym kierowcą z Polski w tej kategorii. Natomiast w seniorskiej OK zobaczymy dwóch polskich asów serii Rok. Zwycięzcę Rok Cup International Bartosza Milę (BM Karting Team) oraz Kacpra Szczurka (Speedkart). To ich debiut w WSK w tej kategorii. W OK zabraknie natomiast Karola Basza, mistrza i wicemistrza świata z lat 2015 i 2016.

W kategorii KZ2 wystartuje 22 kierowców (niestety bez Polaków), wśród seniorów OK zobaczymy najprawdopodobniej 42 zawodników, w OK Junior 82 kierowców, a w najmłodszej kategorii zaprezentuje się niemal setka adeptów kartingu (91 zawodników).

Włoski tor będzie oblegany przez kolejne tygodnie. W pierwszy weekend wyścigowy, który odbędzie się 28 stycznia, zostanie rozegrana runda WSK Champions Cup, a w kolejnych WSK Super Master Series.

fot. Alex Vernardis (The Race Box), Archiwum, WSK
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here