PODZIEL SIĘ

Rotax Grand Finals 2018 odbędzie się w Brazylii. Promotor światowy Rotaksa poinformował o dostawcach podwozi dla kierowców na tegoroczny wielki finał. Po raz kolejny będą to producenci z Francji i Włoch – Sodi, Birel ART oraz Praga (IP Karting).

19. edycja wielkiego finału Rotax Max Challenge odbędzie się od 24 listopada do 1 grudnia w 2018 roku w Brazylii, na Circuito Internacional Paladino w Conde w stanie Paraiba. BRP-Rotax stawia na wieloletnich partnerów w dostawie 360 podwozi do światowej imprezy swojej serii. Dystrybucja podwozi będzie identyczna jak w poprzednich latach.

IP Karting dostarczy podwozia kategorii Junior Max i Micro Max, Sodi obsłuży zarówno Senior Max, jak i DD2 Masters, natomiast Birel ART będzie dostawcą dla kategorii DD2 i Mini Max.

Przypomnijmy, tegoroczny Grand Finals po raz pierwszy odbędzie się na kontynencie południowoamerykańskim. Po raz pierwszy również zagości w Brazylii. Ciekawostką jest, że w grudniu 2017 roku nowym szefem światowej komisji kartingowej CIK-FIA został brazylijski były kierowca F1 Felipe Massa.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here