PODZIEL SIĘ

Maksymilian Solarski wygrał pierwszą rundę zawodów Spring Series na angielskim torze Clay Pigeon IKR. W zawodach rozegranych w miniony weekend w kategorii Honda Cadet wystartowało czterech polskich kierowców teamu 303 Squadron. Do polskiego zespołu dołączył młodziutki Australijczyk.

Pierwsza runda Spring Series była niezwykle udana dla Maksymiliana Solarskiego, który w gronie 17 zawodników okazał się najszybszy w finałowym wyścigu. Świetnie prezentował się również Colin Ważny, który na ostatnim okrążeniu finału stracił szansę na znakomite miejsce. Podium uciekło młodziutkiemu kierowcy w ostatniej chwili. Piąta pozycja to jednak bardzo dobry wynik po dramatycznej walce w decydującym wyścigu.

Bardzo dobrze radzili sobie również Dawid Aulejtner i Adrian Haniewicz, którzy ostatecznie uplasowali się na 7. i 13. pozycji, a młodziutki Australijczyk Jack Price, debiutujący w 303 Squadron Team, niestety, nie ukończył imprezy.

– Deszcz, mgła, porywisty wiatr oraz bardzo niska temperatura zapewne by przeraziła nie jednego dorosłego kierowcę – relacjonuje Robert Solarski z 303 Squadron Team. – Jednak Jack podjął się tego wyzwania i zmierzył się nie tylko z konkurentami na torze ale także z nieobliczalną matką naturą. W tych trudnych warunkach zaliczył treningi, kwalifikacje oraz swój pierwszy wyścig. Ze względów zdrowotnych jednak nie udało mu się dokończyć dnia wyścigowego i wycofał się z zawodów.

Warunki na torze były bardzo trudne. Deszcz i wiatr skutecznie komplikowały rywalizację. Mimo to Polacy znakomicie radzili sobie zarówno w jazdach treningowych, czasówce i kwalifikacjach. Świadczy o tym wynik jaki uzyskali Maksymilian Solarski Colin Ważny w konfrontacji z angielskimi i walijskimi rywalami. Na uznanie zasługuje Dawid Aulejtner, który mimo trudności z silnikiem w prefinale zaliczył bardzo dobry występ. Jego siódma pozycja w finałowym wyścigu to dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami.

Cykl Spring Series to trzy rundy w sezonie 2018.

Klasyfikacja finału Honda Cadet
1. Maksymilian Solarski POL +P1
2. Lucas Hayden +1.339, -P1
3. Dan Sawyer +1.381, =
4. Bobby Rosier +3.834, +P2
5. Colin Ważny POL +7.806

7. Dawid Aulejtner POL +10.084, +P6
13. Adrian Haniewicz POL +32.753, +P2
17. Jack Price AUS DNS

fot. 303 Squadron Team
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here