PODZIEL SIĘ

Rotax Grand Finals po raz pierwszy zawita na kontynent południowo-amerykański. 19. edycja Rotax Grand Finals zostanie rozegrana w Ameryce Południowej. Właściciele serii Rotax dziś poinformowali oficjalnie o miejscu rozegrania kolejnego wielkiego finału.

O wyborze brazylijskiego Circuito Internacional Paladino w północnej prowincji Paraiba dowiedzieliśmy się jeszcze podczas portugalskiego finału w listopadzie, kilka tygodni temu. Tradycją jest, że podczas Grand Finals ogłaszany jest organizator i miejsce kolejnego finału za rok. Niestety tym razem tak się nie stało, a na oficjalne potwierdzenie największej rotaksowej imprezy musieliśmy czekać ponad miesiąc. Powodem były gwarancje rządowe, które były warunkiem odbycia się imprezy. Centrala Rotax otrzymała je kilka dni temu i kolejnym południowoamerykańskim Grand Finals mogła poinformować całe środowisko. Finał odbędzie się na przełomie listopada i grudnia w Brazylii.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić przyszłoroczny Grand Finals w Brazylii, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy RMCGF odbędzie się w Ameryce Południowej – powiedział Peter Oelsinger, wiceprezes BRP Rotax. – Międzynarodowy tor wyścigowy Paladino spełnia wszystkie wymagania dotyczące imprezy na wysokim poziomie i zapewni najlepsze warunki dla uczestników.

Circuito Internacional Paladino to jedyny tor w Brazylii posiadający międzynarodową homologację CIK FIA. To był główny warunek odbycia się Grand Finals. Kolejnym były sprawy logistyczne. Paraiba jest jedną z brazylijskich prowincji najbliżej położonych Europy, co było atutem Brazylijczyków aplikujących do organizacji. Przyszłoroczny Grand Finals będzie pierwszym w Ameryce Południowej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy organizatorem Rotax Grand Finals na naszym torze. Skupiamy wszystkie wysiłki, aby zapewnić sukces RMCGF i jego uczestników – podsumował krótko Sergio Crispim, właściciel Paladino International Circuit.

Rotax gościł już w Ameryce. Pierwszy finał odbył się w leżącym na Karaibach Portoryko w 2000 roku, a w 2013 rozegrany był w USA. Oba kraje zaliczane są jednak do północnego kontynentu amerykańskiego.

Aktualnie seria Rotax Max Challenge jest najbardziej popularna w Brazylii. To również miało swoje znaczenie przy wyborze destynacji najbliższego finału. Pod uwagę brane były dwie kandydatury, na wypadek gdyby rząd brazylijski nie poręczył organizacji imprezy. Gospodarzem RMCGF 2018 miała być po raz kolejny Malezja.

Tor Paladino jest położony w miasteczku Conde, 20 kilometrów od Joao Pessoa, na północ od Recife. Z Europy można bezpośrednio dolecieć do obu brazylijskim miast. Lotnisko w Joao Pessoa znajduje się ok. 25 kilometrów od toru, Recife natomiast ok. 200 km.

Rotax Grand finals 2018 odbędzie się w terminie 26 listopada – 1 grudnia 2018. Start w imprezie ma zapewnionych co najmniej sześciu kierowców z Polski – zwycięzców wszystkich kategorii Rotax Max Challenge Poland.

fot. Jose Bravo, Rotax, Circuito Paladino, KSP, Curva1 Kart,
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here