PODZIEL SIĘ

Rotax Grand Finals, który odbył się w Portugalii rozegrano już po raz 18. w historii. To finał dla nas szczególny, bowiem dał polskiej reprezentacji pierwszy od dziesięciu lat największy sukces polskiego kierowcy. Maksymilian Obst zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Micro Max.

W 2007 roku najlepszy wynik dla Polski osiągnął Tobiasz Szczepanik, który w finale DD2 max zajął 7. pozycję. W sobotę po dziesięciu latach pobił go Maksymilian Obst, kierowca Bambini Racing, który w rywalizacji najmłodszej kategorii uplasował się na czwartej pozycji.

To najwyższe osiągnięcie polskiego kierowcy w tej imprezie oraz największy sukces młodziutkiego zawodnika. Maksymilian do światowej czołówki wszedł w połowie sezonu, kiedy wygrał w pięknym stylu Rotax Grand Festival, europejską najważniejszą imprezę dla najmłodszych kierowców serii. Teraz udowodnił swoja wartość zajmując czwarte miejsce na świecie, po niesamowitym wyścigu finałowym w Portimao.

W finałach pięciu kategorii zobaczyliśmy w Portugalii dziesięciu kierowców z Polski.

18. edycja Rotax Grand Finals przeszła do historii. W dotychczasowych 11 wielkich finałach wystąpiło 31 polskich kierowców, z czego aż 12 w tegorocznej imprezie. Aż 10 z nich zakwalifikowało się do wyścigów finałowych, co uznać należy za spory sukces polskiej reprezentacji. Nasza kadra narodowa Rotax uplasowała się na 11. pozycji w Nations Cup wśród 59 państw reprezentowanych w wielkim finale. To również spory sukces.

Tegoroczny Rotax Grand Finals był dla Polaków szczególny. Po raz pierwszy bowiem w imprezie wystartowała tak liczna reprezentacja naszych zawodników i pierwszy raz w historii kierowca z Polski otarł się o podium, zajmując 4. pozycję w finale.

Po raz pierwszy mieliśmy również aż 10 zawodników w wyścigach finałowych, co w porównaniu do Australijczyków, zwycięzców Pucharu Narodów, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i przyjechali do Portugalii z liczniejszą ekipą (14 kierowców), jest wynikiem lepszym. Reprezentacja z Antypodów wprowadziła do wyścigów finałowych siedmiu zawodników.

Czas na podsumowanie startu Polaków w tegorocznym Rotax Grand Finals.
W Portugalii wystartowali najlepsi polscy zawodnicy sześciu kategorii.
[KLIKNIJ W NAZWISKO KIEROWCY]

Micro Max: Maksymilian Obst (finalista, 4. miejsce), Jonathan Madden (finalista, 15. miejsce), Maciej Gładysz (finalista, 30. miejsce),
Mini Max: Karol Kręt (finalista, 9. miejsce),
Junior Max: Kamil Donicz (13. w prefinale, 40. w rankingu), Piotr Wiśnicki (27. w prefinale, 47. w rankingu),
Rotax Max Senior: Mateusz Kaprzyk (finalista, 18. miejsce), Jakub Greguła (finalista, DNF),
DD2 Max: Kacper Bielecki (finalista, 13. miejsce), Karol Jurmanowicz (finalista, 23. miejsce),
DD2 Masters: Sławomir Murański (finalista, 12. miejsce), Tomasz Ferdin (finalista, 31. miejsce).

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here