PODZIEL SIĘ

Maciej Gładysz zajął szóstą pozycję w kwalifikacjach Rotax Grand Finals 2017 odbywającego się w Portimao w Portugalii. Młodziutki kierowca z Tarnowa znakomicie zaprezentował się w dwóch wyścigach kwalifikacyjnych i do półfinału ruszy z siódmego pola startowego. To najlepszy wynik z całej polskiej reprezentacji.

W czasówce kierowca Gładysz Karting team uzyskał 13. pozycję, a w kwalifikacjach konsekwentnie przesuwał się na wyższe miejsca. Rozpoczął od 12. pozycji w pierwszym wyścigu, by w drugim finiszować na wysokim piątym miejscu. To dało mu start w piątkowym półfinale z siódmego pola. Najmłodszy kierowca polskiej reprezentacji liczy na dobry wynik w tegorocznym Rotax Grand Finals.

Inżynierami wyścigowymi Maćka są doskonale znany z polskiego padoku Radosław Kręt oraz czeski mechanik Venca Fronek. Warto wspomnieć, że młodziutki tarnowianin bilet na finał światowy wywalczył wygrywając polską serię Rotax Max Challenge. Zdobył też tytuł kartingowego mistrza Polski w kategorii Micro Max oraz mistrza Polski młodzików.

Występ Macieja Gładysza w Rotax Grand Finals jest jego debiutem w tej imprezie.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here