PODZIEL SIĘ

WSK Final Cup to kończące sezon tej prestiżowej serii dwa weekendy wyścigowe, które zostaną rozegrane we włoskiej Adrii. W najbliższy weekend odbędzie się pierwsza odsłona Final Cup. W kolejny weekend poznamy zwycięzców.

Popularna „Wueska” to jeden z najbardziej prestiżowych cykli kartingowych we Włoszech. Największe teamy fabryczne, najlepsi kierowcy, znakomita organizacja i oprawa zawodów. W tegorocznym sezonie odbyły się już jednorundowy WSK Champions Cup oraz WSK Super Master Series (4 weekendy wyścigowe). Pod koniec roku zawsze rozgrywany jest Final Cup będący zwieńczeniem cyklu. W tym roku to dwa weekendy wyścigowe w Adrii, podczas których zobaczymy również polskich kierowców.

Na listach startowych widnieją nazwiska 225 kierowców z całego świata. Są wśród nich czterej Polacy. To mistrz i wicemistrz świata Karol Basz, którego tradycyjnie zobaczymy w kategorii OK w barwach fabrycznego Kosmic Racing oraz trójka młodziutkich zawodników rywalizujących w kategorii Mini 60. Tymoteusz Kucharczyk i Kacper Sztuka zadebiutują w barwach fabrycznego zespołu Parolin, po przeprowadzce z TB Kart. Trzecim Polakiem w Mini jest Kajetan Gawron, który będzie debiutował w serii WSK.

Ostatnie rundy tegorocznego sezonu oprócz walki o trofeum WSK zawsze były swoistym poligonem dla zespołów kartingowych. Drużyny testują nowe ustawienia i sprzęt przed krótką przerwą zimową. W ich składach pojawiają się również nowi kierowcy, jak w przypadku dwójki Polaków, którzy zadebiutują w Parolinie.

Jeśli chodzi o frekwencję w zawodach to z pewnością zwracają uwagę coraz mniejsze liczby zawodników w kategoriach seniorskich. W OK wystąpi 37 kierowców, a w KZ2 zaledwie 24, co nie było spotykane w poprzednich sezonach „Wueski”. Z „dużych nazwisk w KZ2 zobaczymy tylko Alessio Lorandiego oraz Nikitę Sitnikowa. Pojawi się natomiast wiele nowych nazwisk.

W kategorii OK natomiast będziemy oglądać szwedzki zespół Ward w pełnym składzie z Pawłem Bulantsewem, Ilią Morozowem i Davidem Rozenfeldem w zestawie. W teamie Kosmic oprócz Karola Basza pojadą Szwajcar Hicham Mazou i Szwed Daniel Webster, a barw Chisa Corse oprócz znakomitego Lorenzo Travisanutto bronić będzie aż pięciu zawodników z Mattią Michelotto na czele. W sumie w OK zobaczymy 37 zawodników.

Warto wspomnieć, że ubiegłoroczny WSK Final Cup wygrał Karol Basz. 

W kategorii juniorskiej o zwycięstwo walczyć będzie 78 kierowców z mistrzem świata Dexterem Pattersonem z brytyjskiego Forza Racing na czele. Z ciekawych nazwisk zobaczymy na torze w Adrii również Jonnego Edgara (Forza), Harrego Thompsona (Ricky Flynn), Saooda Variawę (CRG Holland) oraz Gabriela Bortoleto (fabryczny CRG)

Na listach startowych jest również ukraiński kierowca Slavik Putiatin, który wystąpi w barwach ekipy Wiktora Turkiewicza WTR Birel ART.

Kategoria Mini 60 to 86 zawodników i trzech Polaków w zestawie startowym. Partnerem Tymka i Kacpra w Parolinie będą między innymi Włoch Brando Badoer oraz Norweg Martinius Stenshorne, trzeci w ostatnim finale międzynarodowym Rok Cup. Faworytów upatrujemy w Rosjaninie Nikicie Berdinie z Baby Race, Włochu Andrei Antonellim z Tony Karta oraz Alfio Spinie z teamu Gamoto.

Początek treningów przed zawodami we czwartek. W piątek odbędą się czasówki oraz kwalifikacje. W niedzielę prefinały i finały tegorocznej pierwszej rundy WSK Final Cup.

fot. Giovanni Cuna (cunaphoto.it), Rok Cup, Kosmic Racing, Krzysztof Gawron
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here