PODZIEL SIĘ

Tymek Kucharczyk zmienia zespół. Po półtorarocznej przygodzie z fabryką TBKart polski zawodnik zmienia fabrykę. Kucharczyk, który należy obecnie do najszybszych kierowców najmłodszej kategorii Rok we Włoszech, przenosi się do fabrycznego zespołu Parolin. Dołączy do drużyny bardzo szybkich zawodników kategorii Mini. Jego śladem idzie również Kacper Sztuka.

O Tymoteuszu Kucharczyku pisaliśmy już wielokrotnie. W ostatnich latach należał do najszybszych zawodników we włoskiej kategorii Mini Rok. Znaczące sukcesy zaczął odnosić już w barwach włoskiego RB Racing. Po związaniu się z fabryką TB Kart półtora roku temu błysnął jeszcze jaśniej. Wygrał kilka rund Rok Cup we Włoszech, notował świetne wyniki w Campionato Italiano, a ostatnio został zwycięzcą niezwykle silnej północnej strefy Roka na Półwyspie Apenińskim.

Po finale międzynarodowym Rok Cup International, w którym wystartował z pierwszej linii otrzymał propozycję od fabrycznego zespołu Parolina. On i Kacper Sztuka, z którym również ścigał się w RB Racing i TBKart będą pierwszymi Polakami w tej fabrycznej ekipie.

– Po niezwykle udanym okresie współpracy z TB Kart postanowiliśmy spróbować sił w nowym zespole – mówi Polskiemu Kartingowi Maciej Kucharczyk, tata i menedżer zawodnika. – Otrzymaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę i jeszcze w tym sezonie wystąpimy w barwach nowego zespołu.

Kacpra Sztukę również doskonale znamy z występów we Włoszech w ostatnich sezonach. Podobnie jak Tymek Kucharczyk Kacper był kierowcą włoskich drużyn RB Racing i TBKart. Ścigał się w Rok Cup we Włoszech oraz mistrzostwach Włoch i WSK.

Tymek, Kacper i ekipa Parolina przygotowują się do występu w prestiżowych zawodach WSK Final Cup, które odbędą się na torze we włoskiej Adrii. Dwie rundy WSK, w której Tymek stawał już na podium w poprzednich sezonach będą debiutem polskich kierowców w nowych barwach.

WSK Final Cup to dwu weekendowy cykl rozgrywek kończących sezon tej prestiżowej serii. Oba weekendy wyścigowe odbędą się w Adrii.

fot. Rok Cup, Parolin
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here