PODZIEL SIĘ

Rotax CEE pojedzie w sezonie 2018 w pięciu rundach. Dodatkowo szósty termin opublikowany przez węgierskich organizatorów odbędzie się jako Bonus Cup. Jedna z najpopularniejszych serii kartingowych w Europie w kwietniu rozpocznie swój ósmy sezon. Dokładnie w Prima Aprilis.

Rotax Central Eastern Europe Max Challenge to obecnie jedna z największych i najpopularniejszych serii kartingowych w Europie. W sezonie 2017 na listach zgłoszeń Rotax CEE widniało prawie 300 nazwisk kierowców z 26 krajów świata. Takim wynikiem nie może pochwalić się żaden z monomarkowych cykli na Starym Kontynencie. W kolejnym sezonie węgierscy promotorzy, którzy od początku systematycznie budują swoje rozgrywki będą mieli do zaoferowania 6 biletów na Rotax Grand Finals w siedmiu rozgrywanych kategoriach.

Nowością w jest kwietniowa impreza pucharowa, która zostanie rozegrana jako druga w kalendarzu. To bonusowy weekend wyścigowy. Nie znamy jeszcze miejsc rozgrywania weekendów wyścigowych CEE, ale wiadomo już, że na pewno przyszłoroczne rozgrywki odbędą się na torach w Adrii, Brucku i czeskim Tryńcu, gdzie niedawno oddano do użytku nowy tor.

Polacy od kilku lat stanowią największą siłę kartingową wśród uczestników tej serii. W sezonie 2017 wystartowało w CEE 28 polskich kierowców. Polacy tryumfowali w kategorii Junior Max – Kamil Donicz oraz DD2 Max – Kacper Bielecki. Nasi kierowcy zdobyli więc w CEE trzy bilety na Rotax Grand Finals, bo druga pozycję w kategorii seniorskiej promowaną wyjazdem na wielki finał zajął Jakub Greguła. Również drugą pozycję w CEE zajął Marcel Surmacz, który minimalnie ustąpił Kamilowi Doniczowi. Każdego roku Polacy zaliczają się do najszybszych kierowców Rotax CEE.

Czekamy na podobne sukcesy w sezonie 2018.

Terminy Rotax CEE w 2018 roku
1.04.2018 – I runda
29.04.2018 – Bonus Cup
20.05.2018 – II runda
8.07.2018 – III runda
29.07.2018 – IV runda
9.09.2018 – V runda

fot. Mirosław Stępiński (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here