PODZIEL SIĘ

Niewiele jest na polskim padoku zespołów, które mają w swoim składzie kartingowe rodzeństwo. Karting to sport rodzinny, wielopokoleniowy, ale rzadko zdarza się, aby ścigał się brat i siostra. I to w tej samej kategorii. I w tym samym czasie. Gładysz Karting Team jest jednym z wyjątków od tej reguły. To z pewnością również wyjątkowa drużyna. Zobaczmy jak zespół radził sobie w sezonie 2017.

Drużyna Adama Gładysza, byłego kierowcy wyścigowego i wielokrotnego mistrza Polski to tylko dwójka zawodników. Dziewięcioletni Maciej i trzy lata starsza od niego siostra Natalia. Oboje są zawodnikami Rotax Max Challenge Poland i głównie w tej serii występowali w mijającym sezonie. Oboje, mimo młodego wieku, mają na koncie niemałe sukcesy.

Maciek to tegoroczny podwójny mistrz Polski i zdobywca pucharu Polski, a Natalia to zawodniczka ścisłej czołówki kategorii Micro Max. Pierwsze miejsce w rozgrywkach Macieja i czwarte Natalii sprawiło, że GKT to jeden z najskuteczniejszych zespołów na polskim padoku. Tarnowianie należą do najlepszych kierowców swojej serii.

Tegoroczne rozgrywki team rozpoczął wczesną wiosną poza granicami kraju, od występu we Włoszech w Rotax Central Eastern Europe Max Challenge. W rozgrywkach europejskich wystartował Maciek, który znakomicie odnalazł się w międzynarodowej stawce. Wysokie miejsce było znakomitym prognostykiem przed sezonem w Polsce. Istotnie, młodziutki kierowca i team zdominowali rozgrywki polskiej serii Rotax Max Challenge, w której jedną z głównych ról odgrywała w tym sezonie również Natalia.

Już podczas inauguracji młodzi tarnowscy kierowcy stanęli na podium. Zwycięstwo Maćka i trzecia pozycja Natalii były znakiem, że oboje będą stanowić silny i zgrany duet w polskich rozgrywkach. O ile Maciej pozostawał w kilku rundach poza zasięgiem swoich rywali, o tyle Natalia, znakomicie odnajdująca się w rywalizacji najmłodszej kategorii, była jedną z najszybszych zawodniczek na polskich torach w Micro Max. A ostatecznie okazała się najszybsza…

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Polskiego Kartingu.

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here