PODZIEL SIĘ

Adrian Janicki i Lukas Korbela zajęli najwyższe pozycje z Polaków w kategoriach Junior Rok i Shifter Rok w rozegranym w miniony weekend finale międzynarodowym Rok Cup International. Wśród juniorów obserwowaliśmy jazdę 9 polskich kierowców, w kategorii biegowej wystąpiło czterech Polaków.

Adrian Janicki oraz dwóch innych polskich kierowców wystąpiło w finale głównym kategorii juniorskiej. Szóstka Polaków wystartowała w Bridgestone Trophy, a więc finale B międzynarodowej imprezy w Lonato. Na podium finału B uplasował się Franciszek Palmirski.

Po kwalifikacjach awans do finału A kategorii juniorskiej uzyskali Adrian Janicki, Jakub Szablewski oraz Marcel Kuc. Najwyższą pozycję z tej trójki zajął Adrian Janicki, który uplasował się na 11. miejscu. Kuba Szablewski zajął 23. miejsce po twardej walce z rywalami. Kuba prezentował się w finale znakomicie wyprzedzając dziesięciu z nich. Marcel Kuc, niestety, odpadł z rywalizacji finałowej już na początku wyścigu.
Kategorię juniorską wygrał Luca Bosco, a tuż za nim uplasowali się Leonardo Caglioni i Francesco Sabella. Wszyscy z Włoch.

W finale B o trofeum Bridgestona świetnie zaprezentował się Franciszek Palmirski. Kierowca DD Motorsport zajął trzecią pozycję i odebrał trofeum z najniższego stopnia podium. W wyścigu finałowym B widzieliśmy również piątkę innych zawodników z Polski. Mateusz Lenart zajął 12. miejsce, Aleksander Klimaszewski uplasował się na 19. miejscu (skok o 14 miejsc do przodu!), Adam Szydłowski zajął 21. miejsce, Adam Micał 23., a Filip Zagórski zakończył udział na 10 kółku i ostatecznie został sklasyfikowany na 32. pozycji.

W kategorii Shifter Rok po kwalifikacjach najwyższą pozycję z Polaków zajmował Michał Grzyb – był ósmy. Jednak w wyścigu finałowym krakowianin spadł o osiem pozycji ostatecznie plasując się na 16. miejscu. Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Lukas Korbela, który na mecie zjawił się na 11. miejscu (+P11!).
Trzeci z Polaków, Filip Wójcik zakończył udział w wielkim finale na 19. pozycji, a Wojciech Grzyb uplasował się na 26. miejscu.
Rywalizację „shifterów” wygrali Włosi. Danilo Albanese był pierwszy, a tuż za nim na metę przyjechali Nicola Marcon i Federico Squaranti.

fot. Rok Cup
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here