PODZIEL SIĘ

Finał międzynarodowy X30 zakończony. We francuskim Le Mans rozegrano wyścigi finałowe wszystkich kategorii. Wśród juniorów i seniorów mieliśmy piątkę Polaków. Niestety, żaden z nich nie zakwalifikował się do finału A. Wygrali Brytyjczycy.

Zgodnie z przewidywaniami juniorską batalię wygrał utytułowany Brytyjczyk Harry Thompson, który w tegorocznych mistrzostwach świata OK Junior rozegranych w Anglii zajął trzecią pozycję. Tuż za nim uplasował się w finale jego rodak Lewis Gilbert, a trzecią pozycję zajął Belg Antoine Potty. Polaków niestety zabrakło w finale A. Dwójka z nich wystąpił w finale B, jeden w finale C.

Sylwester Aleksiejevas, Aleksander Bardas i Jerzy Spinkiewicz po kwalifikacjach zajęli odpowiednio 44., 62. i 84. miejsce. Do wielkiego finału kwalifikowało się jednak 34 kierowców. Polacy wystąpili w finale B i C. Sylwester Aleksiejevas zajął 18. pozycję, a Aleksander Bardas ostatecznie był 25. Niestety Olek otrzymał karę za zderzak i spadł w klasyfikacji wyścigu. Z kolei Jerzy Spinkiewicz uplasował się na 11. pozycji w finale C kategorii juniorskiej.

Wśród seniorów zwycięstwo w finale międzynarodowym wywalczył ubiegłoroczny tryumfator Super One i zwycięzca Rotax Grand Finals w 2013 roku Brytyjczyk Olivier Hodgson. Kolejne pozycje na podium zajęli Dean MacDonald z Wielkiej Brytanii i Amerykanin Ryan Norberg.

Dwójka Polaków Karol Dąbski i Mateusz Pyłka nie zakwalifikowała się do finału. Karol Dąbski wystąpił w finale B po 66. pozycji po heatach kwalifikacyjnych. W wyścigu finałowym zajął 21. miejsce. Natomiast Mateusz Pyłka uzyskał 111. pozycję po kwalifikacjach i niestety nie zobaczyliśmy go w żadnym z finałów.
W finale A wystartował mający polskie pochodzenie Joel Deptuch. Reprezentujący Francję kierowca uplasował się na 22. miejscu w finałowym wyścigu.

Finał międzynarodowy Iame X30 rozegrano w tym sezonie po raz szósty. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba zawodników – 453.

Klasyfikacja finału X30 Junior
1. Harry Thompson GBR =
2. Lewis Gilbert GBR +1.330, +P2
3. Antoine Potty BEL +2.223, +P2
4. Alessandro Ceronetti ITA +2.444, +P10
5. Xavier Handsaeme BEL +3.078, +P8

Klasyfikacja finału X30 Senior
1. Oliver Hodgson GBR =
2. Dean MacDonald GBR +4.510, +P4
3. Ryan Norberg USA +4.676, =
4. Louie Westover GBR +6.926, +P3
5. Danny Keirle GBR +7.051, +P7

W kategorii X30 Mini zwyciężył Amerykanin Brent Crews przed rodakiem Santiago Trisinim i Estończykiem Patrickiem Hakalą. Wśród seniorów kategorii X30 Super tryumfatorem został Francuz Vincent Fraisse, a kolejne miejsca zajęli Kevin Breysse i Belg Ulysse De Pauw. W kategorii X30 Master pierwsza trójka to Belg Jeremy Peclers, Francuz Wilfred Lecarpentier i Australijczyk Kip Foster, a w kategorii biegowej X30 Shifter zwyciezcami zostali Hiszpan Gerard Cebrian Ariza, który wyprzedził Belga Thierrego Delre i Holendra Mickeya Slotmana.

fot. Iame Karting
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here