PODZIEL SIĘ

Szymon Urbaniak po raz kolejny został kartingowym mistrzem Polski. W rozegranej we wrześniu w Bydgoszczy inauguracyjnej rywalizacji Akademii Junior 2017 bazującej na silnikach OK kierowca z Mierzyna okazał się najszybszy i pewnie sięgnął po tytuł mistrza Polski. Historyczny sukces jest kolejnym tytułem mistrzowskim na koncie Szymona Urbaniaka.

Ścigający się od kilku lat na polskich i zagranicznych torach Szymon Urbaniak znakomicie zakończył polskie rozgrywki w 2017 roku. Został pierwszym, historycznym kartingowym mistrzem Polski Akademii Junior, nowego „dziecka” PZM. Ostatni weekend wyścigowy w ramach mistrzostw Polski podsumowujący sezon 2017 rozegrano na kartodromie w Bydgoszczy.

W roku ubiegłym Szymon Urbaniak zdobył tytuł mistrzowski kategorii juniorskiej Rok. Sukces przypieczętował znakomitym weekendem wyścigowym w Zielonej Górze. W tym sezonie znów okazał się najszybszym kierowcą, tyle, że w kategorii juniorskiej bazującej na silniku Vortex wykorzystywanym w rozgrywkach międzynarodowych. Od momentu ogłoszenia przez PZM mistrzostw Polski w nowej kategorii zaliczał się do faworytów dwurundowego weekendu.

Szymona Urbaniaka doskonale znamy z poprzednich lat występów na polskich i zagranicznych torach. Swoją kartingową karierę rozpoczynał w serii Rotax. Ścigał się w Niemczech i Polsce zdobywając liczne puchary i wygrywając klasyfikacje generalne. Swój pierwszy znaczący sukces odniósł już w debiutanckim starcie w kategorii Micro Max siedem lat temu…

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze Polskiego Kartingu.

fot. Łukasz Iwaniak (Media4U)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here