PODZIEL SIĘ

Polski Karting #35 zadebiutuje w najbliższy weekend! Prezentujemy Wam okładkę nowego wydania naszego pisma. Tradycyjnie, znajdziecie w nim wiele materiałów o polskich kierowcach, imprezach w kraju i zagranicą, seriach Rotax i Rok, które są u nas najpopularniejsze. Mamy dla Was również materiały o kartingu halowym.

Tradycyjnie, na pierwszych stronach pisma będziecie mogli przeczytać artykuł Magdaleny Gołaszewskiej, dziennikarki TVP, która współpracuje z naszym wydawnictwem. Trener rozwoju osobistego i media coach jak doskonale wiecie bacznie obserwuje kartingowe osobliwości i opisuje je na łamach Polskiego Kartingu. W najnowszym numerze pyta „Czy wierzycie w siebie?” i cytuje słynne słowa Buddy: “Jeśli myślisz, że jesteś za mały, aby uczynić różnicę, spróbuj spać w obecności komara.” Artykuł Magdy znajdziecie na stronie 4.

Obowiązkowo, jak w poprzednich wydaniach prezentujemy Wam przegląd wydarzeń zagranicznych i opisy najważniejszych imprez. I tych najbardziej prestiżowych i tych, w których Polacy zajmowali czołowe pozycje.
Piszemy o niesamowitym wydarzeniu, które odbyło się w litewskim Kownie. Wyścig uliczny, w którym gokarty mknęły po ulicach miasta z prędkością 150 km/h odbył się u naszych wschodnich sąsiadów. Był to pierwszy tak duży i spektakularny wyścig uliczny na Litwie.

Nie możemy nie wspomnieć w najnowszym wydaniu o mistrzostwach świata OK i OK Junior, które odbyły się w angielskim Brandon. Sylwetki nowych mistrzów i opis rywalizacji znajdziecie na stronach 8 i 9 nowego wydania.

Piszemy również o polskim debiucie kategorii OK Junior w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Bydgoszczy i przedstawiamy sylwetkę pierwszego mistrza tych zawodów Szymona Urbaniaka.
Jest również sylwetka Macieja Gładysza, który w tym sezonie wygrał trzy klasyfikacje. Młodziutki tarnowianin zdobył tytuły mistrza Polski w KMP Rotaxa i młodzików oraz wygrał puchar Polski w najmłodszej kategorii. Sylwetka kierowcy GKT na stronie 10.

O samym zespole Gładysz Karting Team również znajdziecie informacje w najnowszym wydaniu. Bez wątpienia jest to jeden z najszybszych zespołów w najmłodszej kategorii Rotax. Maciek Gładysz był trzykrotnie pierwszy, a Natalia Gładysz trzykrotnie czwarta w rozgrywkach mistrzostw Polski i pucharu.

Seria Rok Cup Poland zakończyła już swoje rozgrywki w kraju, ale Rokkersi wystąpili w zagranicznych zawodach. Pierwszym Polakiem w historii, który wygrał finał rozgrywek we Włoszech był Karol Pasiewicz. Piszemy o tym, jak również o finałowej rundzie pucharu Jesieni we włoskim Lonato, która była ostatnim szlifem przed finałem międzynarodowym.

We wrześniu zakończył rozgrywki polski Rotax. Obszerny opis finałowego weekendu z fantastycznymi zdjęciami Rafała Oleksiewicza znajdziecie w drugiej części miesięcznika. Piszemy również o portugalskiej imprezie Rotax Trofeu, w której wystąpili Polacy i odnieśli sukces.

Nie może zabraknąć kilku słów o nowych technologiach w kartingu. Ostatnio swój nowy wóz zaprezentował Rotax. Elektryczny Thunder ma podbić rynek w roku 2018. W opozycji do technologii Rotax Thunder stoi polski start-up, wyróżniony przez prezydenta Dudę Born Electric i jego konstrukcja Be One R, którą opisaliśmy w czerwcu. W najnowszym wydaniu znajdziecie kilka słów o Beonerze!

Oprócz wielu ciekawostek mamy dla Was również materiały o kartingowcach halowych. Tradycyjnie piszemy o kartingu halowym na ostatnich stronach pisma.

Pamiętajcie! Mamy jeszcze w swoim archiwum większość wydań naszego miesięcznika. Jeśli chcecie skompletować swoją kolekcję Polskiego Kartingu napiszcie do nas. Wyślemy Wam brakujące numery za pobraniem. Podobnie z aktualnym wydaniem. Wszyscy, którzy chcieliby otrzymać październikowy numer Polskiego Kartingu, a nie będą mieli okazji być np. podczas Verva Street Racing w Płocku, gdzie nowy numer będzie miał premierę lub nie znajdą naszej gazety w zaprzyjaźnionych halach kartingowych – piszcie pod adres redakcja@polskikarting.pl – prześlemy Wam nowy numer za pobraniem.

Do zobaczenia na torach i miłego czytania!

fot. Polski Karting
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here