PODZIEL SIĘ

Alan Lalak zajął siódmą pozycję w finale kategorii Easykart 100 podczas 16. edycji Easykart Grand Finals Zawody rozegrano w miniony weekend na torze 7 Laghi w Castelletto di Branduzzo. W imprezie wystąpiło dwóch polskich kierowców. Oprócz Alana w grupie najmłodszych wystartował Oliwier Parulski.

Grand Finals Easykarta rozegrano po raz 16. Niestety tegoroczny finał nie wyglądał tak, jak za najlepszych czasów. Easykart powoli wypierany jest przez inne serie z rozgrywek krajowych. W Polsce, niestety, zniknął z kalendarza. Nie mniej jednak w wielkim finale międzynarodowym wystartowało 84 kierowców w trzech kategoriach oraz najmłodsi adepci, w kategorii Easykart 50.

Alan Lalak, nasz jedyny przedstawiciel w rywalizacji o punkty zajął ostatecznie 7. pozycję w popularnej „setce”. Oczywiście plan był znacznie ambitniejszy, ale niestety nie udało się go zrealizować. Alan wystąpił w czeskim zespole Spirit Racing.

W kwalifikacjach Polak uplasował się dopiero na 17. pozycji. Czasówkę wygrał Włoch Etienne Linty, a kolejne miejsca przypadły w udziale dwóm innym Włochom, Mattii Morettiemu i Alessandro Gnecchiemu. Heaty kwalifikacyjne Alan pojechał na 11. i 16. pozycji, a w ogólnym rankingu kwalifikacji uplasował się na 15. miejscu. W prefinale polski kierowca odrobił pięć miejsc i do wielkiego finału ruszył z 10. pola startowego.

ZOBACZ WYŚCIG FINAŁOWY EASYKART 100

W wyścigu finałowym od samego początku postanowił zawalczyć o dobrą pozycję. Na drugim kółku był ósmy, później siódmy, ale niestety twarda walka rywali spowodowała spadek Alana na 10. pozycję na 9. okrążeniu. W połowie wyścigu Alan wrócił na swoją pozycję startową. Ostatecznie skończył na siódmym miejscu, a finał wygrał zdobywca pole position, bezkonkurencyjny Włoch Linty, który pojedynkował się o zwycięstwo z Marco Gugole. Trzecią pozycję zajął Mattia Moretti, który wystartował do tego wyścigu z 19 pozycji!

Klasyfikacja finału Easykart 100
1. Etienne Linty ITA (Emilia Kart) +P4
2. Marco Gugole ITA (Dem Comp.) +0.235, =
3. Mattia Moretti ITA (Milg RT) +4.537, +P16

7. Alan Lalak POL (Spirit Racing) +12.081, +P3
sklasyfikowano 21 zawodników

W grupie najmłodszych kierowców, kategorii Easykart 50 pojawił się Oliwier Parulski. Popularne 50-tki nie rywalizują między sobą o puchar świata, nie jest prowadzona oficjalna klasyfikacja, występują treningowo, ale ich wyjazdy na tor to symulacja wyścigów. Młodziutki Polak został dostrzeżony przez organizatorów, bowiem ustawiony został na pierwszej pozycji startowej w odpowiedniku wielkiego finału, by Oliwier umiejętnie naprowadzał na start całą stawkę.

ZOBACZ KATEGORIĘ EASYKART 50

Klasyfikacja finału kategorii Easykart 60
1. Daniele D’Urso ITA (VRK) +P1
2. Jiri Skopalik CZE (Spirit Racing) +1.126, -P1
3. Lorenzo Patrese ITA (MLG Racing) +1.245, =
sklasyfikowano 34 kierowców

Klasyfikacja finału kategorii Easykart 125 Master
1. Daniele Vezzelli ITA (Quirci Racing) =
2. Riccardo Pollastri ITA (Emilia Kart) +0.754, =
3. Leonardo Speratti ITA (Ten Job M2 Racing) +1.203, =
sklasyfikowano 26 kierowców

fot. Josef Kališ (easykart.cz)
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here