PODZIEL SIĘ

Na torze South Garda Karting w Lonato odbyła się pierwsza odsłona 27. edycji Trofeum Jesieni. W kategorii Mini 60 wystartował Kajetan Gawron, który był jedynym polskim kierowcą w tej imprezie. Kajtek pechowo zakończył finał, ale zaprezentował się znakomicie.

Pierwsza odsłona tegorocznych zawodów Trofeo Autunno, która odbyła się w miniony weekend w Lonato to przedsmak emocji związanych z finałem międzynarodowym Roka na tym torze. Choć w zawodach nie wystartowały kategorie Rokkersów emocji nie brakowało.

Polskim rodzynkiem w tej imprezie był tarnowianin Kajetan Gawron, który wystąpił w liczącej 30 kierowców kategorii narodowej Mini 60. W czasówce Kajtek błysnął zajmując 8. pozycję w stawce złożonej niemal z samych Włochów. Podopieczny Huberta Cebulskiego był jednym z sześciu obcokrajowców ścigających się w rywalizacji kategorii Mini. Oprócz niego na torze wystąpili Austriak, Amerykanin, Australijczyk, Niemiec i Szwajcar.

Po treningu oficjalnym polski kierowca ruszył z czwartej linii do wyścigu prefinałowego. Utrzymał swoją pozycję mimo twardej walki na torze. Po starcie Kajtek zaatakował i znalazł się na czwartej pozycji, ale ostatecznie przejechał linię mety jako ósmy.

W wyścigu finałowym miał sporego pecha, który zaczął go nękać jeszcze przed startem. Polak nie mógł wyjechać z pól przedstartowych i nie zdążył odzyskać swojej pozycji startowej. Ruszył do wyścigu z 14. pola i w trakcie 10 finałowych okrążeń toczył boje z włoskimi rywalami. Ostatecznie zakończył rywalizację na 22. miejscu.

Zawody wygrał Włoch Alfio Spina z CRG, który finiszował przed Cristianem Bertuką i Niemcem Jannickiem Federerem. W najbliższy weekend na torze w Lonato pojawi się ponad 40 Polaków, którzy rozpoczną ostatni trening na torze przed finałem międzynarodowym Roka.

fot. Krzysztof Gawron
© Wszystkie prawa zastrzeżone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here